Lai gan Luiss Hamiltons nedēļas nogalē izcīnīja savu 97. Formula 1 uzvaru, kvalifikācijā viņam nācās atzīt Valteri Botasa pārākumu. Somu pilots bija par 0.007 sekundēm ātrāks, tādā veidā liedzot Hamiltonam svinēt 100. pole position karjerā.

Zīmīgi, ka šis bija mazākais atstatums starp pole position un otrās starta pozīcijas ieguvēju kopš 2019. gada Lielbritānijas Grand Prix, kad arī Botass bija mata tiesu pārāks pār komandas biedru Hamiltonu. Sacīkstēs Valteri nācās samierināties ar trešo vietu, taču Maksa Verstapena anulētā apļa dēļ papildus punkts pienācās Botasam. Šis bija 17. ātrākais aplis viņa karjerā. Šai rādītājā Botass noķēris citu izcilu otro numuru – Rubensu Barikello. Pie tam pirmoreiz kopš 2011. gada sezonas pirmajos 3 posmos neviens braucējs nav bijis spējīgs uzvarēt un izcīnīt ātrāko apli vienā sacīkstē.

Luiss Hamiltons pavisam noteikti nesmādēja otro starta pozīciju. Pēdējās četras reizes, kad viņam nācies startēt no otrās vietas, finiša līniju Sers Luiss Hamiltons šķērsoja kā uzvarētājs (pirms Portugāles GP arī Bahreinas GP un pērn Emīlijas Romanjas un Eifela Grand Prix).

Jau 15. reizi uz goda pjedestāla kopā kāpj Hamiltons, Verstapens un Botass. Šī ir kļuvusi par biežāko kombināciju čempionāta vēsturē. Hamiltons, Rosbergs un Fetels aizpildīja labāko trijnieku 14 reizes, bet Alonso, Fetels un Vēbers 13 sacīkstēs. Vietu izkārtojuma ziņā gan 1. Hamiltons, 2. Verstapens, 3. Botass fiksēts tikai četras reizes (Botass un Verstapens mainītās lomās 6 reizes). Visbiežāk – astoņas reizes – atkātojusies šāda secība: 1. Hamiltons, 2. Rosbergs, 3. Fetels.

Lando Norisa stabilitāte un Daniela Rikjardo spēja atgūties pēc vājas kvalifikācijas ļāva abiem “McLaren” braucējiem finišēt punktos. Lai gan konstruktoru kausa izcīņā “McLaren” atrodas trešajā vietā, šī ir vienīgā komanda, kas visos trīs posmos izcīnījusi punktus ar abiem tās braucējiem.

Lai gan sacīkstes Džordžam Raselam sanāca ļoti neizteiksmīgas, Mr. Sestdiena atkal sevi pierādīja kvalifikācijā, izcīnot 11. vietu. Ja neskaita Sakiras GP “Mercedes” sastāvā, šis bija Rasela labākais rezultāts kvalifikācijās F1 čempionātā. Viņš startēja 11. vietā arī pērn Štīrijas GP, taču toreiz pašā kvalifikācijā tika sasniegta 12. vieta. Sacīkstēs “Williams” 30. reizi pēc kārtas palika bez punktiem.

Ļoti neveiksmīgu un īsu sacīksti aizvadīja 2007. gada čempions Kimi Raikonens. Soms izraisīja sadursmi ar komandas biedru Antonio Džiovinaci un izstājās jau otrajā aplī. Viņš gan arī palika vienīgais braucējs, kurš nesasniedz finišu. Līdz ar to jau otro gadu pēc kārtas Portugālē izstājās tikai 1 braucējs. Pērn tas bija Lenss Strols.

Grafiks: FIA
Grafiks: Pirelli
Grafiks: Pirelli