Foto: IMS

87 gadu vecumā savās mājās Ņūmeksikā mūžībā devies viens no spožākajiem tēliem Amerikas autosportā Bobijs Ansers.

Savas karjeras sākumā Roberts Viljams Ansers ieguva slavu kā lielisks kalnā braukšanas sacensību eksperts. Leģendārajā Paikspīkas braucienā Bonijs izcīnīja 13 uzvaras. Šo rekordu joprojām neviens nav pārspējis.

Plašākai publikai Ansers bija pazīstams kā eksperts pie formulu stūres. USAC Championship Car, kas tolaik faktiski bija ekvivalents mūsdienu IndyCar čempionātam, savu pirmo uzvaru Ansers izcīnīja 1966. gadā, bet divas sezonas vēlāk viņš kļuva par čempionu, kā arī triumfēja prestižajās Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstēs.

“F1LV

Viņam izdevās atkārtoti kļūt par čempionu 1974. gadā un uzvarēt Indianapolisā gadu vēlāk, bet Ansera spožākā un skandalozākā uzvara pasaules populārākajā ovālā tika piedzīvota 1981. gadā. Divu titānu cīņā Ansers finišēja priekšā Mario Andreti, taču saņēma sodu par konkurentu apsteigšanu boksu celiņā drošības mašīnas laikā. Sekoja gari skaidrošanās procesi un apelācijas. Ansera sods tika anulēts un viņš tika pasludināts par uzvarētāju tikai oktobrī – 4 mēnešus pēc sacensību finiša.

Iespējams, nebūtu pārspīlēti teikts, ka Bobijs pārstāvēja iespaidīgāko ģimeni visā autosportā. Viņa brālis Als Indy 500 sacīkstēs uzvarējis 4 reizes, Ala dēls Als Juniors – 2 reizes, bet ar spožākiem vai ne tik spožiem sasniegumiem Amerikas autosportā atrodamo Anseru ģimenes pārstāvju skaits mērāms kā divciparu skaitlis.