Satriecošās taktiskajās cīņās Luiss Hamiltons piekto gadu pēc kārtas uzvarējis Spānijas Grand Prix izcīņā, neraugoties uz atrašanos aiz Maksa Verstapena lielāko daļu sacīkšu distances.

Sacensību starts pirmajā rindā Verstapenam padevās labāks kā pole position ieguvējam Hamiltonam. “Red Bull” formula nonāca vadībā, bet dažus līkumus tālāk arī otrs “Mercedes” braucējs Botass pazaudēja vietu. Šarls Leklērs pakāpās uz trešo pozīciju. Aiz Botasa labāko astotniekā iekārtojās Rikjardo, Peress, Okons un Saincs.

Verstapens ātri vien iekrāja pusotras sekundes pārsvaru, liedzot Hamiltonam izmantot DRS sistēmu. Turpinājumā atstatums starp abiem diez ko nemainījās. Tikmēr trešajā vietā esošais Leklērs zaudēja Hamiltonam sekundi aplī, tomēr prata noturēt Botasu sev aizmugurē.

Visi handikapi gan tika dzēsti, kad 8. aplī dzinēja problēmu dēļ trases malā palika “AlphaTauri” braucējs Juki Cunoda, izraisot drošības mašīnas fāzi. Pēc tās lielas izmaiņas nenotika – Hamiltons turējās Verstapenam aizmugurē, bet Leklērs palika arvien tālāk un tālāk viņu spoguļos.

No vadošajiem braucējiem pirmais boksos 23. aplī devās Botass. Apli vēlāk savu pitstopu veica arī Verstapens, taču “Red Bull” komanda aizkavējās, noturot Verstapenu pie mehāniķiem vairāk kā 4 sekundes. “Mercedes” nolēma nesūtīt Hamiltonu boksos uzreiz nākamajā aplī, bet gan tikai pēc 4 apļiem. Reizē ar viņu pie mehāniķiem devās arī Leklērs. Hamiltonu uzreiz pēc pitstopa no Verstapena šķīra 6 sekundes, kamēr Botass bija pārliecinoši ticis priekšā Leklēram.

Luiss Hamiltons pēc pitstopa bija pārliecinoši ātrākais braucējs trasē un, sacīkstēm sasniedzot pusdistanci, “Red Bull” un “Mercedes” formulas atradās tikpat tuvu viena otrai kā pirms pitstopiem. Ilgāku laiku situācija nemainījās, tādēļ Hamiltons tika iesaukts boksos atkārtoti pēc jaunām vidējā sastāva riepām. Verstapens palika trasē.

Luiss ķēra līderi, braucot aptuveni sekundi aplī ātrāk. Botass gan nelaida komandas biedru garām tik viegli, kā varētu gaidīt. Hamiltonam nācās veikt apdzīšanas manevru. Botass gan ilgi neuzkavējās 3. vietā, jo iebrauca boksos pēc jauna komplekta. Lai gan Botass atgriezās trasē aiz Leklēra, “Ferrari” braucēja apdzīšana problēmas nesagādāja.

Sešus apļus pirms finiša Hamiltons noķēra un apdzina Verstapenu. Tā kā Botass atradās pusminūti aizmugurē, Verstapens iebrauca boksos pēc svaiga riepu komplekta un uzrādīja sacīkšu ātrāko apli.

Pēc neveiksmīgas kvalifikācijas Verstapena komandas biedrs Serhio Peress aizlauzās līdz piektajai vietai priekšā Danielam Rikjardo, mājiniekam Karlosam Saincam, kā arī Lando Norisam. “Alpine” komandas sacīkšu temps nebija tiks lielisks kā kvalifikācijā – Okons finišēja devītais, bet Alonso ar nodeldētām riepām pēdējos apļos izkrita no punktu zonas.

Juki Cunoda tā arī palika vienīgais braucējs, kurš izstājās, jo pārējie 19 braucēji sasniedza finiša līniju.

Pēc divām nedēļām cīņas turpināsies šaurajās Monako Grand Prix pilsētas ieliņās.

Spānijas Grand Prix rezultāti