Formula 3 sezona iesākusies ar aizraujošām un neprognozējamām cīņām Barselonas trasē. Šoreiz netrūka arī sadursmes cīņās par uzvarām.

Čempionāta formāts Formula 3 šogad ir salīdzinoši līdzīgs F2 sacīkstēm – nedēļas nogale sastāv no trim braucieniem. Kvalifikācija nosaka starta kārtību svētdienai, bet sestdienas pirmajam braucienam Top 12 startē apgrieztā kārtībā. Otrā brauciena starta kārtību nosaka 1. brauciena rezultāti, kur arī 12. vietas ieguvējs startē no pole position, bet uzvarētājs no 12. pozīcijas.

Deniss Haugers izcīnīja pole position, bet pirmajā braucienā no 1. vietas startēja 17 gadus vecais Vācijas F4 čempions Džonijs Edgars. Sacīkstēs gan viņam neizdevās pacīnīties par uzvaru. Vispirms garām tika krievs Aleksandrs Smoljars, kurš aizvada savu otro F3 sezonu, bet vēlāk to pašu paveica arī Klements Novalaks. Francūzis centās noķer Smoljaru, taču Olivera Rasmusena avārija lika finišēt aiz drošības mašīnas. Tikai 28. vietā pēc piespiedu pitstopa cauras riepas dēļ finišēja F1 braucēja Šarla Leklēra brālis Artūrs.

Otrais brauciens sākās ar nostaļģisku sajūtu, jo pirmajā starta rindā iekārtojās Enzo Fitipaldi un Deivids Šūmahers. Abi nāk no ļoti spožām sacīkšu braucēju ģimenēm. Pirmajos apļos Fitipaldi bija pārāks, taču Šūmahers atrada veidu, kā tikt garām Enzo. Atbildes gājiens gan izrādījās pārāk ambiciozs. Abas formulas saskārās. Šūmahers piedzīvoja iespaidīgu avāriju, kamēr Fitipaldi izstājās dažus apļus vēlāk. Par jauno līderi kļuva Matteo Nannini. Deniss Haugers centās viņu apsteigt tai pašā līkumu sērijā pēc starta-finiša taisnes un arī šis līderu pāris saskārās, piedzīvoja sadursmi un izstājās no cīņas par punktiem. Piepeši par līderi bija kļuvis Haugera komandas biedrs “Prema” sastāvā Oli Kaldvels. Pēdējā aplī viņam uzbruka Viktors Martins. Francūzim nācās pamatīgi izbraukt ārpus trases, lai neatkārtotu iepriekšējo līderu nedarbus. Rezultātā Kaldvels izcīnīja negaidītu uzvaru, bet Martins plaika otrajā vietā. Haoss priekšgalā ļāva līdz 10. vietai un 1 punktam aizsniegties Huanam Manuelam Korream, kurš šajā nedēļas nogalē atgriezies formulu sacīkstēs pēc traģiskās sadursmes F2 sacīkstēs 2019. gadā Beļģijā, kā rezultātā Korrea guva smagas kāju traumas, bet Antuāns Ubērs zaudēja dzīvību.

Galvenais starts pienāca svētdien. Haugers no pole position veica viduvēju startu. Lai gan īsi pirms bremzēšanas četras mašīnas atradās blakus viena otrai, 18 gadus vecajam “Red Bull” sistēmas braucējam izdevās noturēties vadībā. No otrās pozīcijas startējušais motošosejas leģendas Mika Dūena dēls Džeks atkrita uz 4. vietu, tomēr prata sasmelt izlieto un pieveica Nannini cīņā par otro vietu. Haugeru noķert nebija iespējams.

Uzvara, pole position un ātrākais aplis ļāva Haugeram tikt pie 31 punkta. Līdz ar to nedēļas nogales gaitā Haugers nopelnīja 34 punktus – tikpat, cik Oli Kaldvels, pateicoties 4. vietai svētdienā pēc jau tā lieliskiem braucieniem dienu iepriekš. Kopumā 15 braucēji Spānijā tika pie punktiem, taču Fitipaldi, Šūmahers un Leklērs nebija viņu vidū.