Šajā nedēļas nogalē notikušās Formula E sacensības tika daļēji aizvadītas āra, daļēji iekštelpu trasē. Pie uzvarām divos ļoti īpatnējos braucienos Londonas ePrix tika mājinieki Džeiks Deniss un Alekss Lins.

Pirmais brauciens

“BMW Andretti” komanda jau treniņbraucienos izskatījās ļoti spēcīgi, tomēr Londonas ePrix pirmā brauciena kvalifikācija Maksam Ginteram neizdevās, kamēr debitants Džeiks Deniss kvalificējās otrajā vietā aiz Aleksa Lina no “Mahindra” komandas.

Pirmajos apļos Lins turējās vadībā, taču bija jūtams Denisa ātruma pārsvars. Abi briti gan pamanījās aizbēgt no sekotāju grupas, kurai priekšgalā atradās “Nissan” pārstāvis Sebastjēns Buemi. Lins agrāk izbrauca cauri uzbrukuma zonai, kas piešķir papildus jaudu, tomēr ar to nebija pietiekami, lai pieveiktu Denisu, kurš pakāpās uz pirmo vietu un izcīnīja dominējošu uzvaru. Lielisku braucienu aizvadīja “Mercedes” pārstāvis Niks de Vrīss. Startējis no devītās pozīcijas, viņš jau pirmajos apļos pakāpās uz ceturto vietu. Pēc ilgākas cīņas de Vrīss tika garām arī Buemi, bet pēdējos apļos noķēra un apdzina otrajā vietā braucošo Linu. Pēc sacīkstēm “Nissan” komanda tika diskvalificēta par pārlieku lielu jaudas patēriņu, kā rezultātā Buemi nācās škirties no ceturtās vietas.

Otrais brauciens

Sestdienas pole position ieguvējam Linam padevās laba kvalifikācija arī svētdien. Neraugoties uz nokrišņiem, viņš izcīnīja trešo starta pozīciju aiz Stofela Vandurna un Olivera Roulanda. Tikmēr Niks de Vrīss sacīkstes uzsāka no ceturtās pozīcijas.

Vandurns startā savu pozīciju nosargāja. Jau atkal lielisku sniegumu demonstrēja de Vrīss, pakāpjoties uz otro vietu aiz komandas biedra Vandurna. “Mercedes” braucējam nepiemērotā brīdī trasē devās drošības mašīna pēc Renē Rasta un Sebastjēna Buemi kontakta, tādēļ Roulands atguva savu otro vietu. Andrē Loterers un Antonio Fēlikss da Kosta nesadalīja trasi. Pagājušās sezonas čempions da Kosta izstājās, bet trasē vēlreiz devās drošības mašīna.

Piepeši ļoti īpatnēja rīcība sekoja no “Audi” komandas puses. Lukass di Grasi nolēma noīsināt trasi, braucot cauri boksu celiņam. Viņš atgriezās trasē pirmajā vietā, taču bija skaidrs, ka par šādu rīcību sekos sods. Sacīkstēm atsākoties, Roulands sabloķēja riteņus un uztriecās Stofelam Vandurnam. Abi potenciālie kandidāti uz uzvaru piepeši nonāca ārpus punktu zonas. Lukass di Grasi bija līderis, kuram draudēja sods, Niks de Vrīss bija izmantojis abas papildus jaudas zonas priekšrocības, kā rezultātā šis bija Aleksa Lina laiks mirdzēt. “Mahindra” braucējs apsteidza de Vrīsu, finišēja otrais, ar ko pietika, lai izcīnītu uzvaru. Di Grasi tika piespriests drive-through sods, taču viņš to neizpildīja līdz finišam, līdz ar to rezultātam tika pieskaitītas 20 sekundes. Ja papildus sodi nesekos, di Grasi tiks klasificēts 8. vietā.

Šosezon atlikušas vairs tikai divas sacīkstes, kas 14. un 15. augustā notiks Berlīnē. Pretendentu loks uz titulu joprojām ir ļoti plašs. Pēc divām otrajām vietām Londonā vadību kopvērtējumā ir atguvis Niks de Vrīss (95 punkti). Viņam seko tautietis Robins Frinss (89), bet trešo vietu no desmitās šķir mazāk kā 10 punkti. Aiz de Vrīsa un Frinsa seko Bērds (81), Deniss (80), da Kosta (80), Lins (78), Kasidijs (76), Evanss (75), Mortara (74) un Rasts (72). Matemātiskas izredzes uz titulu saglabā 18 braucēji!

Pilni 1. brauciena rezultāti
Pilni 2. brauciena rezultāti