Pavērsieniem bagātā nedēļas nogalē Holjesas trasē, Zviedrijā, par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas otrā posma Swecon World RX of Sweden uzvarētāju kļuvis mājinieks Timijs Hansens. Eiropas čempionātā Euro RX1 ieskaitē ar dažādām neveiksmēm saskārās vienīgais Latvijas pārstāvis Jānis Baumanis, Zviedrijas RX posmu noslēdzot 20. vietā.

Pasaules čempionāta galvenie favorīti Johans Kristofersons un Timijs Hansens uz sevi liktās cerības attaisnoja jau pirmajos divos braucienos, savā starpā sadalot vadošajās pozīcijās. Trešajā kvalifikācijā Kristofersons pēc vāja starta nespēja tikt garām priekšā esošajam Kristianam Sabo un kopējā ieskaitē palika sestajā vietā. Pat ātrākā rezultāta uzrādīšana pēdējā kvalifikācijas braucienā neļāva viņam pieveikt Timiju Hansenu.

Par trešās kvalifikācijas uzvarētāju kļuva Kevins Abrings. Četru braucienu summā nīderlandietis sasniedza trešo vietu priekšā Kristianam Sabo. Tikai otro starta rindu pusfināla braucienam nopelnīja viens no pēdējo gadu spožākajiem braucējiem Niklass Gronholms. Ceturtajā kvalifikācijā somu sportists neizbrauca džokera apli, par ko saņēma 30 sekunžu sodu. Tikai sestajā vietā, vēl aiz Gronholma, palika sezonas pirmā posma uzvarētājs un kopvērtējuma līderis Kevins Hansens.

Timijs Hansens pārliecinoši triumfēja pirmajā pusfināla braucienā. Trases robežu neievērošanas dēļ Gronholms saņēma sodu un palika bez kārotā fināla. Otrā pusfinālā lielisku tempu demonstrēja Timija Hansena jaunākais brālis Kevins. Katalonijas posma uzvarētājs pakāpās līdz otrajai vietai, kad caura riepa lika izstāties līderim Johanam Kristofersonam.

Kevins Hansens izcīnīja uzvaru savā braucienā, līdz ar to finālā pirmajā rindā abi brāļi stājās blakus viens otram. Lielisks komandas darbs ļāva noturēt aizmugurē Kevinu Abringu, kurš nekavējoties devās džokera aplī. Pirmos apļus Abrings veica lieliskā ātrumā, taču tad iestrēga aiz lēnāk braucošajiem konkurentiem. Hanseni palielināja atstatumu pietiekami, lai izcīnītu dubultuzvaru. Šoreiz uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Timijs Hansens. Abrings finišēja trešajā vietā, izcīnot savu karjeras labāko rezultātu. Fināla sešiniekā iekļuva arī Enzo Ide, Kristians Sabo un Juha Ritkonens.

Uzvaru mums atnesa mehāniķi, kuri saturēja mašīnu kopā. Dažkārt mēs nenovērtējam to, ka mašīna finišu sasniedz vienā gabalā. Redzot, kā Johans nobrauca malā pusfinālā, mēs atgādinājām sev, cik lielisku darbu viņi ir paveikuši. Pagāja ilgs laiks līdz man beidzot izdevās uzvarēt Holjesā, taču nu tas ir noticis un esmu ļoti laimīgs. Vēl viena dubultuzvara ir tik maģiska… Grūti apjaust, ka tas tiešām ir noticis,” pēc panākuma stāsta Timijs Hansens.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem par līderi kļuvis Timijs Hansens ar 57 punktiem, bet sešus punktus no viņa atpaliek Kevins Hansens. Iepriekšējās sezonas čempionam Johanam Kristofersonam Katalonijā un Zviedrijā izdevies tikt pie 37 punktiem, kas ļauj dalīt ceturto vietu ar Kevinu Abringu. Par trim punktiem vairāk guvis ungārs Kristians Sabo.

Lielu uzmanību Latvijas līdzjutēju vidū izpelnījās Eiropas rallijkrosa čempionāta Euro RX1 ieskaite. Lietuviešu komandas “ESMotorsport” sastāvā ar “Škoda Fabia” uz starta stājās Jānis Baumanis. Pirmajā braucienā Baumanis cīkstējās ar vienu no sacensību galvenajiem favorītiem Andrea Duboru. Diemžēl, īsi pirms finiša tika piedzīvots piekares defekts, kā rezultātā Baumanis finišu nesasniedza. Otrajā braucienā Jānis veica pāragru startu, kā rezultātā džokera apli nācās veikt divreiz. Demonstrētais temps ļāva cerēt uz labākiem rezultātiem otrajā sacensību dienā. Trešajā kvalifikācijā Baumanis bija ceļā uz uzvaru savā braucienā, taču caura riepa izbojāja latvieša cerības. Nelielu mierinājumu sniedza uzvara savā braucienā pēdējā kvalifikācijas kārtā, taču ar to nepietika, lai kvalificētos pusfinālam. Kopējā ieskaitē Baumanis sasniedza 20. vietu.

Pirmajos braucienos lielisku sniegumu demonstrēja 2017. gada Eiropas čempions Antons Marklunds. Zviedru sportists uzvarēja pirmajās trīs kvalifikācijas kārtās. Ceturtajā braucienā mājinieks centās apdzīt francūzi Žanu Baptisti Duboru, taču neveiksmīga trajektorijas izvēle noslēdzās ar vairākiem kūleņiem un sadragātu automašīnu. Marklunds pameta trasi mediķu aprūpē un pusfinālā nepiedalījās. Par sacensību uzvarētāju kļuva norvēģis Tomass Brintesons ar “Volkswagen Polo”, bet Jāņa Baumaņa komandas biedrs Andreass Bakeruds finālā ierindojās trešajā vietā aiz Žana Baptistes Dubora.

Par uzvarētāju pasaules čempionāta RX2e klasē, kur dalībnieki sacenšas ar elektromobiļiem, kļuva soms Jesse Kallio. Lielisks starts ļāva Kallio pieveikt kvalifikācijas uzvarētāju Freizeru Makkonelu. Tikmēr Eiropas čempionātā Euro RX3 ieskaitē priekšpiedziņas automašīnām pārliecinoši dominēja Jurijs Beļevskis, neatstājot konkurentiem cerības arī finālā.

Nākamais FIA pasaules čempionāta posms no 3. līdz 5. septembrim risināsies Lojekas trasē, Francijā. Tā būs pēdējā pieturvieta pirms 18. un 19. septembrī CSDD Biķernieku trasē gaidāmā Ferratum World RX of Riga.