Valteri Botass uzrādīja ātrāko apļa laiku pirmajā treniņā Spa trasē, kamēr otrais bija Makss Verstapens, zaudējot somu pilotam 0,164s. Nevar aizmirst, ka Botass saņems piecu starta pozīciju spodu par sadursmes izraisīšanu Ungārijas GP.

Tostarp otrs “Mercedes” pilots un čempionāta līderis Luiss Hamiltons uzrādīja tikai 18.rezultātu un komandas uzdevumā testēja atšķirīgus aerodinamikas regulājumus. Visi piloti savus ātrākos apļa laikus uzrādīja ar mikstā sastāva riepām.

Beļģijas GP pirmie treniņi Spa trasē sākās daļēji mitrā trasē un sākotnēji piloti un komandas bija ļoti piesardzīgi ar došanos trasē. Tomēr pēc pirmajām 15 minūtēm jau visi piloti devās trasē ar sliku riepām, lai gan trases apmales bija slapjas.

Vairāki piloti treniņa laikā saslīdēja, tomēr nopietnas avārijas nenotika. Dīvainākais incidents bija Kimi Raikonena saslīdešana, dodoties boksu celiņā un kontakts ar betonu. Arī Valteri Botass nenoorientējās mitrā trasē un sesijas izskaņā ‘paskrēja’ garām boksu celiņa ieejai.

Tostarp “Mercedes” komanda abiem saviem pilotiem izmantoja pretējus aero regulējumus, lai pārbaudītu atbilstošāko risinājumu kvalifikācijai un sacīkstei.

Trešo laiku uzrādīja Pjērs Gaslī, bet aiz “Alpha Tauri” pilota ierindojās abi “Ferrari” piloti Šarls Leklērs un Karloss Saincs. Tostarp otrs “Red Bull” pilots Serhio Peress uzrādīja sesto apļa laiku un savam komandas biedram Maksam Verstapenam zaudēja 0,8s.

Beļģijas GP – Spa – 1.treniņi