Makss Verstapens par prieku daudzjiem līdzjutējiem Zandvortas trasē, izcīnīja pole position māju posmā, kamēr Luiss Hamiltons izcīnīja otro vietu uz starta. Pārsteigumu sagādāja Pjērs Gaslī ar 4.rezultātu, kamēr Antonio Džiovinaci, kurš cīnās par vietu “Alfa Romeo” sastāvā, izcīnīja augsto 7.vietu.

Pēc avārijas trešajā treniņā “Ferrari” komanda pielika milzīgas pūles, lai pagūtu nomainīt pārnesumu kārbu Karlosa Sainca formulai pirms kvalifikācijas sākuma. Pāris minūtes pirms kvalifikācijas pārnesumu kārbas nomaiņa tika pabeigta un komanda ar lāzera skenēšanas palīdzību pārliecinājās vai sacīkšu mašīnai nav citu bojājumu un tehniskie mezgli atbilst standartam. Karloss Saincs spēja atgriezties trasē jau pirmajā kvalifikācijas kārtā.

Pirmā kvalifikācija

Pirmajā kvalifikācijā pēc viena mēģinājuma ātrākajam apli, labākais laiks piederēja Maksam Verstapenam, kurš par nepilnām 0,2s pārspēja Luisu Hamiltons. Brits gan vēlāk uzlaboja savu apļa laiku, tomēr pārspēt Verstapenu nespēja, taču jāņem vērā, ka abi “Mercedes” piloti izmantoja vidējā sastāva riepas atšķirībā no Verstapena, kurš izmantoja mīkstās.

Kārtējo pārsteigumu sagādāja Džordžs Rasels, kurš Verstapena laikam zaudējot 0,346s. Galarezultātā labāko laiku Q1 uzrādīja abi “Ferrari” piloti, kamēr pārsteidzošā kārtā izstājās Serhio Peress (nokavēja lidojošo apli) un Sebastians Fetels, kurš savā lidojošā aplī iesprūda aiz pilotiem, kuri lēnām pucējās uz savu pēdējo lidojošo apli. Vēl aiz svītras palika Roberts Kubica, Miks Šūmahers un Ņikita Mazepins, kurš bija atbildīgs par Fetela nobloķēšanu.

Otrā kvalifikācija

Verstapens arī Q2 uzsāka ar labāko apli, atstājos aiz sevis abus “Mercedes” pilotus, taču šoreiz “Red Bull” pilota pārsvars bija 0,7s. Pārsteigumus turpināja sagādāt Antonio Džiovinaci, kurš Q1 pabeidza ar ceturto laiku un arī Q2 uzrādīja ļoti konkurētspējīgus apļa laikus.

4 minūtes pirms Q2 beigām avāriju pēdējā līkumā piedzīvoja Džordžs Rasels, kurš pirmajos divos sektoros bija stabili tempā, ar kuru varētu iekļūt arī izšķirošajā kvalifikācijā. Sesija tika apturēta ar sarkanajiem karogiem un Rasels spēja atgriezt mašīnu boksos, tomēr trasē vairs nedevās. Sesijai atsākoties, jau pirmais pilots jau pirmajā lidojošā aplī piedzīvoja avāriju. Tas bija Rasela komandas biedrs Nikolā Latifi.

Ar otro sarkano karogu izkāršanu paziņoja, ka kvalifikācijas sesija netiks atsākta un līdz ar to aiz svītras bez abiem “Williams” pilotiem izstājās arī Lanss Strols, Juki Cunoda un Lando Noriss.

Trešā kvalifikācija

Pēc pirmā mēģinājuma atkal ātrākais bija Makss Verstapens, kurš šoreiz Botasu pārspēja par 0,3s, kamēr labākais no pārējiem bija Pjērs Gaslī 4.vietā – 0,740s aiz Verstapena.

Pēdējā mēģinājumā Verstapens vēl par 0,038s uzlaboja savu laiku. Botass un Hamiltons veica apli aiz vietējo skatītāju mīluļa un nespēja pārspēt Verstapenu. Turklāt Hamiltons savam čempionāta sāncensim zaudēja tieši 0,038s, kuras Verstapens ‘atrada’ savā otrajā mēģinājumā neskatoties uz to, ka izejā no pēdējā līkuma nestrādāja viņa mašīnas DRS sistēma.

Nīderlandes GP kvalifikācijas rezultāti