Pirmajā Nīderlandes GP kopš 1985. gada triumfu guva vienīgais nīderlandietis, kurš Formula 1 izcīnījis uzvaras – Makss Verstapens. Stratēģiskā duelī viņam izdevās atstāt Luisu Hamiltonu aizmugurē.

Lai gan viltīgā Zandvortas trases konfigurācija solīja dramatiskus Nīderlandes GP pirmos apļus, līderi savas kvalifikācijā iegūtās pozīcijas startā saglabāja. Makss Verstapens ātri iekrāja pārsvaru pret abiem “Mercedes” braucējiem, kamēr Pjērs Gazlī nostiprinājās 4. vietā priekšā “Ferrari” duetam. Fernando Alonso izdevās pakāpties no devītās pozīcijas uz septīto, kamēr kvalifikācijas varonis Antonio Džiovinaci atkrita uz 10. vietu.

Kamēr Makss Verstapens riņķoja visiem pa priekšu, viņa komandas biedram Serhio Peresam brauciens bija krietni grūtāks. Pēc neveiksmes kvalifikācijā “Red Bull” komanda aprīkoja Peresa mašīnu ar jaunu “Honda” dzinēju, kā rezultātā meksikānis startēja no boksiem un cīnījās ar ievērojami lēnākiem braucējiem.

Sākotnējās prognozes liecināja, ka braucēji boksos dosies tikai vienu reizi, bet vairāki braucēji visai ātri veica savu pitstopu, liecinot, ka divu pitstopu stratēģija būs panākumu atslēga. “Mercedes” komanda varēja izmantot priekšrocības ar divām formulām vadošajā grupā. Luiss Hamiltons tika iesaukts boksos 20. aplī. Pie nākamās izdevības arī Verstapens devās pie mehāniķiem, lai tiktu pie jauna riepu komplekta un aizsargātu savu pozīciju. Valteri Botass palika trasē ar alternatīvu stratēģiju. 32. aplī Verstapens noķēra un apdzina Botasu. Pāris pagriezienus vēlāk Botass palaida garām arī savu komandas biedru Hamiltonu un pats devās boksos.

39. apļa izskaņā Hamiltons devās savā otrajā pitstopā, taču atgriezās trasē aiz vairākiem par apli apdzenamiem braucējiem. Arī šoreiz Verstapens savu pitstopu veica nākamajā aplī. Hamiltons trešo nogriezni nolēma veikt ar vidējas cietības riepām, kamēr Verstapenam tika uzmontētas cietās riepas, jo viņam vairs nebija palikuši nelietoti vidējā sastāva komplekti. Abi braucēji atgriezās trasē priekšā Botasam.

Pēdējā sacīkšu nogrieznī Hamiltons pietuvojās Verstapenam, taču apdzīt “Red Bull” braucēju nespēja. Botass finišēja trešajā vietā, kamēr Pjērs Gazlī pēc satriecošas nedēļas nogales noturējās ceturtajā pozīcijā priekšā “Ferrari” braucējiem Leklēram un Saincam. Alonso palīdzēja “Alpine” komandai iekrāt punktus ar finišu 7. vietā, bet punktus no zemākām starta pozīcijām izcīnīja arī Serhio Peress un Lando Noriss, neraugoties uz savstarpējo kontaktu. Starp viņiem devītais palika Ungārijas GP uzvarētājs Estebans Okons.

Pēc sagriešanās trasē tikai 13. vietā finišēja Sebastians Fetels. Kopumā finišu sasniedza 18 braucēji. Debitanti Juki Cunoda un Ņikita Mazepins izstājās boksos ar tehniskām problēmām, bet Kimi Raikonena aizvietotājs Roberts Kubica Nīderlandes GP noslēdza 17. vietā.

Pēdējos apļos “Mercedes” braucēji vēlreiz iebrauca boksos. Tas palīdzēja Hamiltonam gūt punktu par ātrāko apli.

Nīderlandes GP – sacīkšu rezultāti