Hamiltons un Verstapens – divi F1 spožākie braucēji un galvenie kandidāti uz 2021. gada čempiona titulu – nesadalīja Moncas trasi, piedzīvoja sadursmi un dāļāja neticamu dubultuzvaru “McLaren” komandai.

Pole position ieguvējam Maksam Verstapenam neizdevās labs starts. Dodoties pirmajā pagriezienā viņš bija nonācis aiz “McLaren” braucēja Daniela Rikjardo. Luiss Hamiltons, startējot ar cietāka sastāva riepām par konkurentiem, spēja pakāpties uz trešo vietu un dažus līkumus vēlāk jau bija blakus Verstapenam. “Red Bull” braucējs nevēlējās zaudēt vēl vienu pozīciju un atstāja ļoti maz vietas “Mercedes” mašīnai. Abas formulas saskārās, Hamiltons izbrauca no trases, kā rezultātā zaudēja pozīciju otram “McLaren” braucējam Lando Norisam.

Uzreiz aiz vadošā kvarteta lielisks starts padevās mājiniekam Antonio Džiovinaci. “Alfa Romeo” braucējs pārsteidza visus jau kvalifikācijā, bet pirmajā sektorā itālis pārspēja arī Karlosu Saincu un nonāca starp abām “Ferrari” mašīnām. Tikuši līdz ‘Variante della Roggia’, Džiovinaci, tāpat kā Hamiltons, izmantoja drošības joslu, tomēr atgriezās trasē pārāk agresīvi, kā rezultātā Saincs aizķēra “Alfa Romeo” formulu. Džiovinaci piedzīvoja avāriju un nolauza priekšējo antispārnu. Pēc piespiedu pitstopa Džiovinaci nonāca pēdējā vietā pusminūti aiz visiem pārējiem.

Vissliktāk sacīkstes sākās vietējai komandai “AlphaTauri”. Pēc avārijas sprintā komanda nolēma aprīkot Gazlī mašīnu ar jaunu dzinēju, par ko pienācās starts no boksiem. Tehniskas ķibeles piemeklēja Gazlī mašīnu vēl īsi pirms starta. Viņš gan tika līdz startam, tomēr izstājās pāris apļus vēlāk boksos. Gazlī komandas biedra Juki Cunodas mašīnu piemeklēja hidraulikas defekts, ko līdz startam neizdevās novērst, līdz ar to japānis Itālijas GP nepiedalījās.

Sacīkšu pirmajā pusē abi titula kandidāti bija iesprūduši katrs aiz sava “McLaren” braucēja. Daniels Rikjardo turējās sekundi priekšā savam bijušajam komandas biedram Maksam Verstapenam. Tikmēr Luiss Hamiltons turējās ceturtajā vietā aiz Lando Norisa. 22. aplī Rikjardo kā pirmais no līderiem devās boksos. Apli vēlāk pie jauna riepu komplekta tika arī Verstapens, kura pitstops bija pagalam neveiksmīgs – “Red Bull” mašīna pie mehāniķiem pavadīja 11 sekundes.

Tikmēr Hamiltons spēja tikt garām Norisam, kurš apļa beigās devās boksos un atgriezās trasē priekšā Verstapenam. Īsu brīdi izbaudījis līdera godu, pie mehāniķiem devās arī Hamiltons. Ar vienu apli bija pietiekami, lai Noriss atgūtu pozīciju. Hamiltons atgriezās tieši priekšā Verstapenam, kurš lielā ātrumā tuvojās “Mercedes” braucējam. Hamiltons izspieda Verstapenu ārmalā, neatstājot kopvērtējuma līderim vietu. Abas formulas saskārās. Verstapena “Red Bull” mašīna palēcās gaisā un piezemējās virs Hamiltona “Mercedes” bolīda. Abu superzvaigžņu cīņa bija galā. Halo sistēma palīdzēja pasargāt Hamiltona galvu no Verstapena mašīnas aizmugurējā riteņa. Trasē devās drošības mašīna.

Braucēji, kuri vēl nebija veikuši savu pitstopu, izmantoja šo laiku, lai dotos pie mehāniķiem. Rikjardo atguva vadību, Leklērs pakāpās uz otro vietu, Noriss nonāca trešajā vietā. Viņiem sekoja Peress, Saincs un Botass, kurš no pēdējās pozīcijas veiksmīgi spēja apdzīt vairākus konkurentus pirmajos apļos.

Leklēra prieki nebija gari. Sacīkstēm atsākoties, Noriss atguva otro pozīciju. Serhio Peress arī centās apdzīt Norisu, bet paveica to, izbraucot ārpus trases robežām. Meksikānis pozīciju neatdeva, par ko vēlāk saņēma 5 sekunžu sodu. Leklērs pēc divus apļus garas cīņas piekāpās arī Botasam. Uz brīdi vadošajā grupā cieši viens aiz otra brauca Rikjardo, Noriss, Peress un Botass, taču “Ferrari” braucēji sadeldēja atstatumu. Botass centās apdzīt Peresu, taču nebija sekmīgs.

10 apļus pirms finiša īsu virtuālās drošības mašīnas fāzi izraisīja “Haas” braucējs Ņikita Mazepins, izstājoties dzinēja defekta dēļ. Šī nebija veiksmīga diena krievu braucējam. Sacīkšu pirmajā pusē viņš tika pie 5 sekunžu soda par avārijas izraisīšanu ar komandas biedru Miku Šūmaheru.

Pēdējos apļos vadošo braucēju vidū nekas nemainījās. Daniels Rikjardo izcīnīja savu pirmo uzvaru “McLaren” sastāvā, finišējot priekšā komandas biedram Lando Norisam. Olimpiskais čempions 100 metru sprintā Lamons Marsels Džeikobs vicināja rūtoto finiša karogu. Līdz finišam trešais tika Peress, taču sods par Leklēra apdzīšanu ārpus trases atbīdīja viņu uz piekto vietu aiz Botasa un Leklēra. Botass kāpa uz pjedestāla, startējot no pēdējās vietas. Pie punktiem tika arī Saincs, Strols, Alonso, Rasels un Okons.

Tā kā Hamiltons un Verstapens šodien punktus neguva, atstatums kopvērtējumā sasniedzis 5 punktus par labu Verstapenam, pateicoties diviem punktiem par otro vietu sprinta braucienā. Nākamais posms pēc divām nedēļām risināsies Sočos.

Itālijas Grand Prix rezultāti