Daniela Rikjardo uzvara Itālijas Grand Prix kļuva par vienu no šīs sezonas lielākajiem pārsteigumiem, ņemot vērā viņa vājo sniegumu sezonas pirmajā pusē. Pašam Rikjardo vasaras pārtraukums nāca īstajā laikā.

Beidzot bija laiks! Šoreiz man trūkst vārdu,” pēc uzvaras izcīnīšanas Moncā noteica Daniels Rikjardo. “Godīgi sakot, pat pēc laba starta nebija nekādu garantiju, ka mēs spēsim saglabāt vadību visas sacīkstes garumā. Es spēju noturēties vadībā pirmajā nogrieznī. Nedomāju, ka mums bija milzīgs ātrums, taču pietiekams, lai noturētu Maksu aizmugurē.”

Lieliskus pamatus uzvarai Rikjardo ielika jau piektdien, kvalificējoties piektajā vietā, bet sprinta braucienā viņam izdevās apsteigt Lando Norisu un Luisu Hamiltonu, finišējot trešajā vietā, kas pēc Valteri Botasa dzinēja maiņas sniedza otro starta vietu. “Atrasties vadībā no starta līdz finišam, nedomāju, ka kāds no mums ko tādu gaidīja. Manī kaut kas bija jau piektdien. Teiksim tā, jutu, ka gaidāms kas labs.

Arī pēc uzvaras Rikjardo saglabājis savu humora izjūtu: “Es vienkārši taupījos visu gadu, tas arī viss. Trešās, ceturtās, piektās vietas – tad jau labāk vienkārši uzvarēt, un tas ir tas, ko es paveicu. Godīgi sakot, pēc augusta pauzes, izdevās labi atjaunoties. Pēdējās trīs sacīkšu nedeļu nogalēs jutos labāk.

Šī bija Rikjardo pirmā uzvara kopš aiziešanas no “Red Bull” komandas, jo “Renault” sastāvā divu gadu laikā viņam tas neizdevās. Tikmēr “McLaren” komanda nebija uzvarējusi kopš 2012. gada, kad to paveica Džensons Batons. “Ne tikai uzvarējām, bet tikām pie dubultuzvaras, tas ir neprāts. “McLaren” komandai pjedestāls būtu panākums, par dubultuzvaru nerunājot.