Somu leģendārā rallija braucēja Markusa Gronholma dēls Niklass izcīnījis uzvaru Biķernieku trasē notiekošajā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 4. posmā “Ferratum World RX of Riga”. Uz goda pjedestāla kāpa arī abi brāļi Timijs un Kevins Hanseni.

Pirmajā kvalifikācijā ātrāko laiku uzrādīja esošais pasaules čempions Johans Kristofersons, par 0,301 sekundi apsteidzot Kevinu Hansenu, savukārt aptuveni pussekundi labākajam laikam zaudēja soms Niklass Gronholms.

Matiass Ekstroms, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV
Matiass Ekstroms, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV

Otrajā braucienā pārliecinoši ātrāks bija Matiass Ekstroms, kurš šajā nedēļas nogalē startē “All-Inkl Munnich Motorsport” komandas sastāvā ar Seat Ibiza automašīnu. Aiz Ekstroma finišēja divi Zviedrijas sportisti Kristofersons un Timijs Hansens.

Pēdējā kvalifikācijā ātrāko brauciena laiku uzrādīt spēja Gronholms, kamēr Kristofersons un Ekstroms palika attiecīgi otrajā un trešajā pozīcijā. Jāpiemin gan, ka abi zviedri vietu sadalīja trasē, vien pēdējā līkumā Kristofersonam aizsteidzoties garām džokerapli veikušajam Ekstromam.

Pirmajā pusfinālā jau startā vadībā izvirzījās Kristofersons, kamēr Ekstroms kārtīgā cīņā apskādēja savu auto, brauciena turpinājumā paliekot arvien lēnāks un izstājoties. Tāpat arī pirmajā līkumā izstājās Enzo Ide, kamēr aiz līdera sekot turpināja Timijs Hansens un Kristians Sabo. Sešu apļu brauciena noslēgumā pirmais trijnieks palika nemainīgs – Kristofersonam, Hansenam un Sabo kvalificējoties finālam.

Otrais pusfināls, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV
Otrais pusfināls, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV

Otrajā pusfinālā no pirmās pozīcijas startējušais Gronholms izvirzījās brauciena vadībā, bet somam sekoja divkārtējais DTM čempions Timo Šeiders. Ja līderiem līdz pat finiša karogam lielas cīņas nebija, tad par pēdējo vietu uz fināliem turpinājās aizraujoša cīņa starp 3 braucējiem, no kuriem beigās ātrākais izrādījās Kevins Hansens, pārspējot Kevinu Abringu un Juhu Ritkonenu.

Fināla startā tika sagriezts Kristofersona auto, kā rezultātā viņš ietriecās trases barjerās. Lai arī braucienu zviedrs varēja turpināt, konkurenti jau bija labu gabaliņu priekšā. Gronholmam jau sākot ar pirmajiem līkumiem izdevās nokļūt līderpozīcijā, kamēr aizmugurē sekoja abi ar “Peugeot” braucošie brāļi Hanseni un Sabo. Sešu apļu brauciena noslēgumā Gronholms svinēja gana pārliecinošu uzvaru, savukārt brāļu duelī labāks izrādījās Timijs. Ceturtajā pozīcijā finišēja ungārs Sabo, piektais palika Kristofersons, bet Timo Šeiders izstājās brauciena sākuma daļā.

Rīt “Ferratum World RX of Riga” turpināsies ar piekto čempionāta posmu, kā arī tiks aizvadīti Eiropas čempionāta atlikušie kvalifikācijas braucieni un fināli.

Šeit atradīsi detalizētus rezultātus un sacensību tiesnešu lēmumus!

Fināla starts, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV
Fināla starts, Foto: Edgars Beļakovs / F1LV