Par WRC Somijas rallija uzvarētāju kļuvusi “Toyota” ekipāža Elvins Evanss un Skots Martins. Velsietis pieveica abus “Hyundai” pilotus Otu Tanaku un pirmās dienas līderi Kreigu Brīnu.

Somijas rallija 70 gadu jubilejā ikoniskais rallijs kļuva īpaši krāšņs, jo tika pārcelts no vasaras uz rudens lapkriti. Izcils veids, kā aizvadīt “WRC” klases pašu pēdējo grants ralliju, pirms to aizvieto “Rally 1” klase nākamgad. Par favorītiem tika uzskatīta vietējā komanda “Toyota”, sevišķi, jo “Hyundai” vēl ne reizi savā vēsturē nebija izcīnījuši pat pjedestālu Somijā. Vācijā bāzētajai korejiešu ražotāja komandai gan uzdevums šogad bija vieglāks, jo “M-Sport” neaizvadīja testus pirms rallija, bet “Citroen” vairs nestartē galvenajā klasē.

Piektdien tieši abi “Hyundai” braucēji Tanaks un Brīns dominēja un vairākas reizes apmainījās ar līderpozīciju, taču sestdien Evanss atrada lielāku ātrumu un izvirzījās vadībā, dienu noslēdzot 9,1 sekundes priekšā Tanakam.

Svētdienu ar labāko laiku uzsāka otrajā vietā esošais Tanaks. Taču tikai 0,4 sekundes lēnāks bija Evanss, turklāt velsietis ar uzvarām atspēlējās nākamajos divos ātrumposmos. Dienas pirmajā ātrumposmā nedaudz nokļūdījās Brīns un zaudēja vēl sešas sekundes jebkādā cerībā pacīnīties par savu pirmo uzvaru.

Esapeka Lapi
Esapeka Lapi

Pēdējā “Power stage” ātrumposmā diemžēl nestartēja Kalle Rovanpera. Soms pēc vakardienas avārijas bija savainojis muguru un cīnījās ar sāpēm. Par pirmo pārsteigumu parūpējās “M-Sport” braucējs Adriens Furmo – francūzis tramplīnā aizlēca iespaidīgus 68 metrus. Ļoti labu tobrīd ātrāko laiku uzstādīja Esapeka Lapi. Šo laiku gan pārspēja Ots Tanaks, kas nozīmē, ka nevienu rallija ātrumposmu neuzvarēja neviens somu braucējs. Pēdējais trasē devās Evanss, kurš savu tempu nemazināja un uzvarēja arī “Power stage”, nodrošinot sev rallija uzvaru un maksimālos 30 punktus, krietni sadeldējot Ožjē punktu pārsvaru. Ožjē ralliju noslēdza piektais bez “Power stage” punktiem. Divu iepriekšējo Somijas ralliju uzvarētājs Tanaks šoreiz otrais, bet Brīns izcīna savu trešo pjedestālu pēc kārtas.

“WRC 2” klasē svētdienas ātrumposmos ar divām uzvarām pa katram apmainījās Nikolajs Grjazins un Tēmu Suninens. Pēc krievu braucēja neveiksmes vakar, Suninenam bija jāpieveic Mads Ostbergs, kas arī veiksmīgi tika izdarīts. Somu braucējam 15,7 sekunžu pārsvars pār Ostbergu.

Nākamais posms tiks aizvadīts jau pēc divām nedēļām Spānijā. Ar diviem atlikušajiem posmiem vairs tikai Evanss var apturēt Sebastienu Ožjē no sava astotā titula izcīnīšanas.

Rezultāti

Kopvērtējums

Komandu ieskaite