Otrā diena WRC Somijas rallijā noslēgusies ar “Toyota” ekipāžas Elvina Evansa un Skota Martina pārspēku. Cieši aiz muguras dienu noslēdza igauņu sportists Ots Tanaks, bet no cīņas par pirmo uzvaru pamazām atkrīt Kreigs Brīns.

Jau ziņojām, ka pirmo dienu vadībā noslēdza īru sportists Kreigs Brīns. “Hyundai” braucējs spēcīgi uzsāka arī otro dienu ar otro ātrāko laiku, par 0,2 sekundēm piekāpjoties vienīgi Evansam. Taču tieši trešajā vietā esošais Evanss izrādījās vislielākais konkurents cīņā par uzvaru. Velsietis turpināja savu iespaidīgo sniegumu un uzvarēja visus četrus rīta ātrumposmus, izaudzējot 5,6 sekunžu pārsvaru pār Brīnu. Ar stabilu sniegumu trešajā vietā 9,7 sekundes aiz Evansa turējās Tanaks. Pēc neticami stabilas pirmās dienas ārkārtīgi ātrie Somijas ceļi beidzot prasīja savus pirmos upurus. Dienas otrajā ātrumposmā japānis Takamoto Katsuta ierāva savas mašīnas aizmuguri kokos un piedzīvoja avāriju. “Toyota” neveiksmes turpinājās un divus ātrumposmus vēlāk avāriju piedzīvoja somu favorīts Kalle Rovanpera. Jaunais sportists saslīdēja un piedzīvoja frontālu sadursmi ar grants kaudzi.

Ots Tanaks
Ots Tanaks

Pēc servisa parka pamodies bija Tanaks. Igaunis uzvarēja trīs ātrumposmus pēc kārtas un arī apdzina pirmās dienas līderi Brīnu. Vakara ceturtajā ātrumposmā atspēlējās Evanss un palielināja savu pārsvaru. Tikmēr par trešo neveiksminieku kļuva Tjērī Noivils. Beļģis pēc smagas piezemēšanās sabojāja savu “Hyundai” spēkratu un bija spiests izstāties. Noivils arī zaudē savas izredzes par čempiona titulu. Diena noslēgta tika Harju pilsētas ātrumposmā. Lielajā duelī starp Evansu un Tanaku nekas nemainījās, jo abi sāncenši uzstādīja absolūti identisku laiku. Diena noslēgta ar 9,1 sekundes starpību, bet trešajā vietā Brīns, vēl 10,4 sekundes aiz Tanaka. Jāuzteic stabilā ceturtajā vietā braucošais Esapeka Lapi. Pēc gandrīz gada pārtraukuma pie “WRC” automašīnas stūres, soms kļuvis par pēdējo mājinieku cerību par goda pjedestālu.

“WRC 2” klasē par uzvaru Somijas rallijā cīnās Tēmu Suninens un Mads Ostbergs. Uz “Volkswagen Polo” pārsēdušais Suninens dienu noslēdza ar 8 sekunžu pārsvaru pār “Citroen” rūpnīcas braucēju Ostbergu. Pusotru minūti aiz līderiem vēl viens mājinieks Jari Hutunens.

Rezultāti
Rezultāti