‘Williams’ komanda paziņojusi, ka nepiedalīsies pēc-sezonas Abu Dabī testos, kur komandas varēs pirmo reizi pārbaudīt un ievākt datus par jaunajiem riteņiem un tehniskajiem regulējumiem. 

Formula 1 no nākamā gada būs jauni tehniskie regulējumi, kuros ietilpst arī cita izmēra riteņi. Saskaņā ar pašreizējiem tehniskajiem noteikumiem, formulu riteņu diametrs ir 33 centimetri, taču no nākamās sezonas tas tiks palielināts līdz 46 centimetriem. Pēcsezonas testi Abu Dabī noritēs divas dienas, kur komandas varēs izmantot nākamās sezonas formulas prototipu. Lielākā daļa komanda izmantos šo iespēju, taču ‘Williams’ komanda ir nolēmusi tajos nepiedalīties, jo nav izveidojusi prototipu.

“Diemžēl mēs neko nedarīsim. Mēs nepiedalīsimies tur [Abu Dabī testos], jo mums nav prototipa, un tas mums liedz tajos piedalīties. Cik saprotu, ja nav prototipa, tad nevar piedalīties testos. Tātad mēs tur nebūsim,” nepiedalīšanos testos skaidroja komandas spēkrata veiktspējas vadītājs Deivs Robsons.

“F1LV

Lēmums nepiedalīties testos tika veikts jau sezonas sākumā, finansiālu apsvērumu dēļ, situāciju tālāk aprakstīja Robsons:

“Prototips būtu noderīgs, bet diemžēl, brīdī, kad vajadzēja apstirpināt piedalīšanos mums tam nebija līdzekļu. Tas ir lēmums, kas tika pieņemts ļoti sen un šobrīd neko nevaram darīt lietas labā. Ko mēs zaudēsim? Mēs drošvien sāksim ziemas testus nedaudz aiz muguras pārējiem. Bet es ceru, ka ja mašīna darbosies labi, mums vajadzētu varētu panākt pārējos diezgan ātri. Būtu labi ja mēs būtu testos, bet mēs neesam. Taču mēs nebūsim tālu aiz muguras, kad sāksies sacīkstes.”

Šī gan nav pirmā reize, kad ‘Williams’ ir izlaiduši vai kavējuši testus – līdzīga situācija bija arī pirms 2019. gada sezonas, kad komanda nebija līdz galam pabeigusi formulas izstrādi, kā rezultātā neieradās uz pirmo testu dienu Barselonā.