Skandalozā duelī starp “Ferrari” un “Porsche” pielikts punkts FIA pasaules izturības sacīkšu čempionātam (WEC). Uzvaru kopējā ieskaitē ieguva #8 “Toyota” ekipāžai, kamēr #7 ekipāža triumfēja sezonas kopvērtējumā.

Pēc nepilnu 8 stundu garām cīņām Bahreinā GTE Pro ieskaitē abas vadošās ekipāžas #92 “Porsche GT” (Estre / Janī / Kristensens) un #51 “AF Corse” (Pjērs Džidi / Kalado) šķīra tikai sekunde. Likmes šoreiz bija īpaši augstas – abas ekipāžas uz pēdējo posmu ieradās ar vienādu punktu skaitu. Kuri finišēs augstāk, tie būs čempioni.

Alesandro Pjēra Džidi vadītā “Ferrari” uztriecās Maikla Kristensena “Porsche” mašīnai, aizsūtot to drošības joslā. “Porsche” atgriezās trasē, zaudējot aptuveni 10 sekundes, kamēr “Ferrari” mašīnai bija ielocīts dzinēja pārsegs. Tiesneši lika “AF Corse” ekipāžai atdot pozīciju, taču itāļi to nepaguva izdarīt, jo “Porsche” devās boksos. Arī “AF Corse” komanda apli vēlāk uzpildīja degvielu un atgriezās tieši priekšā saviem konkurentiem.

Visi gaidīja, kad Pjērs Džidi atdos pozīciju, lai varētu ar jaunu sparu atsākt cīņu par uzvaru un titulu. Stūrgalvīgais itālis nolēma rīkoties citādāk. Viņš palika priekšā Kristensenam. “Ferrari” mašīna finiša līniju šķērsoja pirmā un sarkanos kombinezonos tērptā vienība uzsāka svinības.

Pēc sacīkstēm vēl sekoja asa vārdu apmaiņa starp Pjēru Džidi un “Porsche” braucēju Nīlu Janī. “Porsche”, protams, iesniedza protestu, taču tas neizrādījās sekmīgs un “AF Corse” tika kronēti par čempioniem. Finiša karogs pēdējās sacensībās vēl nav noslēgums sezonai.

Kopējā ieskaitē un Hypercar klasē uzvaru izcīnīja “Toyota” ar Sebastianu Buemi, Brendonu Hārtliju un Kazuki Nakadžimu, kuram šīs ir atvadas no komandas, kuru pārstāvēja deviņas sezonas. Abas “Toyota” ekipāžas šogad izcīnija pa trim uzvarām, bet sezonas kopvērtējumā pārāki izrādījās Maiks Konvejs, Kamui Kobajaši un Hosē Marija Lopess, kuri šogad triumfēja arī Lemānā.

LMP2 ieskaitē trešā uzvara pēc kārtas pārsteidzošu titulu atnesa šīs sezonas jaunpienācējiem “WRT” komandai, kuras sastāvā brauc Robins Frinss, Ferdinands Habsburgs un Šarls Milesī. Ar otro vietu no profesionālā autosporta atvadījās 2014. gada pasaules čempions Entonijs Deividsons.

“AF Corse” komandai vismaz izdevās izcīnīt tīru uzvaru GTE Am ieskaitē. Pie panākuma tika Niklass Nīlsens, Fransuā Perrodo un Alessio Rovera. Uzvara ļāva Nīlsenam un Perrodo otro gadu pēc kārtas baudīt titula laurus, bet Rovera par čempionu kļuva pirmoreiz.

Sacensību rezultāti un kopvērtējums katrā klasē apskatāms čempionāta mājaslapā.