Otro reizi pēc kārtas par F1 sprinta sacensību uzvarētāju kļuvis Valteri Botass. “Mercedes” braucējs rītdien sacīkstes uzsāks no pole position, kamēr viņa komandas biedrs Luiss Hamiltons startēs desmitais.

Pirms sprinta brauciena Brazīlijā komandām bija jāizlemj, vai startēt ar mīkstā vai vidējā sastāva riepām. Botass un “Ferrari” braucēji Sanpaulu pilsētā esošajā Interlagosas trasē devās ar sarkani marķētajām mīkstā sastāva riepām, kamēr “Red Bull” braucēji un pēdējā pozīcijā esošais Hamiltons izvēlējās izturīgākās vidējā sastāva riepas.

Startā Botass tika garām Verstapenam. Lielisks pirmais aplis padevās arī “Ferrari” braucējiem. Karloss Saincs pēc pirmajiem pagriezieniem nonāca trešajā pozīcijā, bet mirkli vēlāk bija garām arī Verstapenam. Ilgi gan spāņu braucējs otrajā vietā nespēja palikt. Verstapens apdzina viņu un uzsāka pakaļdzīšanos Botasam. Kopvērtējuma līderis nonāca mazāk kā sekundes attālumā, taču apdzīšanu neizdevās veikt. Līdz ar to arī Sanpaulu Grand Prix startā pirmajā rindā būs tie paši braucēji, kas sprintā, vienīgi mainītās lomās.

Izvēle par labu mīkstajām riepām attaisnojās. Tās nenodila tik strauji, jo gaisa temperatūra bija samērā zema. Saincs noturēja trešo vietu priekšā Peresam. Tikmēr piektais finišēja Luiss Hamiltons. Brauciena laikā viņš veica vairākus skaistus apdzīšanas manevrus, tostarp pēdējā aplī tiekot galā ar Lando Norisu, kuram nācās sacensties savā 22. dzimšanas dienā. Pēc piecu starta vietu soda par dzinēja maiņu, Hamiltons sacīkstes uzsāks no 10. pozīcijas.

Viens no galvenajiem zaudētājiem bija Pjērs Gazlī. Piekāpies arī Šarlam Leklēram, “AlphaTauri” spīdeklis finišēja astotais – četras vietas zemāk par kvalifikācijā sasniegto vietu.

Pēc kontakta ar komandas biedru izslīdēja Kimi Raikonens. Veterānam izdevās apsteigt abu “Haas” braucējus, līdz ar to viņš startēs no 18. vietas.

Par uzvaru Sanpaulu GP sprintā Botass tika pie trim punktiem, Verstapens – diviem, bet Saincs saņēma 1 punktu. Tas nozīmē, ka Verstapenu no Hamiltona tagad šķir 21 punkts. Tikmēr komandu ieskaitē “Mercedes” ir dubultojuši savu pārsvaru pret “Red Bull” (tas pieaudzis no viena līdz diviem punktiem).

Sanpaulu GP – sprints