Pirmais solis patīkamam braucienam allaž ir automašīnas iedarbināšana. Nav starpības, vai dodieties uz puskilometru attālumā esošo veikalu, vai aizraujošā ceļojumā pāri visai Eiropai. Līdz ar to aizdedzes sveces nenoliedzami ir detaļa, kurai jāseko līdz.

VISS SLĒPJAS NIANSĒS

Aizdedzes sveces ir ļoti maza sastāvdaļa automašīnu neskaitāmajos tehniskajos savienojumos, tomēr tās spēlē milzīgu lomu spēkratos ar iekšdedzes dzinēju. To galvenais uzdevums ir nodrošināt stabilitāti enerģijas vienību darbībā. Sveces sasaista dzinēju ar augstsprieguma vadu, nodrošinot motora iedarbinašanas procesu.

Automašīnas iedarbināšanas brīdī tiek radīta dzirksts. Tā aizdedzina benzīnu, kas atrodas degšanas cilindros. Šis process nodrošina strauju temperatūras un spiediena pieaugumu cilindra iekšpusē, kā rezultātā virzulis tiek nospiests uz leju.

DENSO NICKEL TT AIZDEDZES SVECES AR 19 MM VĪTNES GARUMU

Vara un niķeļa sveces paredzētas aptuveni 25 līdz 30 tūkstošu kilometru veikšanai pirms nomaiņas. DENSO Aizdedzes svece Atslēgas platums: 16 Nickel TT akcijas laikā nopērkama par 3,96 EUR, kas uz kopējām automašīnas uzturēšanas izmaksām ir niecīga summa. Tās paredzētas transporta līdzekļiem bez katalizatora.

1-masas Denso ražotās Nickel TT aizdedzes sveces ar 19 mm vītnes garumu ir paredzētas ļoti plašam automašīnu klāstam. To, vai Francijā ražotās sveces derēs arī Jūsu automašīnai, ir iespējams pārliecināties mājaslapā, kur atrodams pilns piemērotu transporta līdzekļu saraksts.

Šīs 14mm sveces ar 19mm vītnes garumu sver 43 gramus. To pievilkšanās moments mērāms 22 Nm.

LAIKS MAINĪT?

Eksistē vairāki signāli, kas liecina, ka pienācis laiks veikt aizdedzes sveču pārbaudi vai maiņu savai automašīnai. Tie ne vienmēr ir saistīti ar veikto nobraukumu. Tuvojoties ziemai, viens no faktoriem ir sarežģījumi, cenšoties iedarbināt transporta līdzekli gada saltākajā periodā.

Ieteicams veikt pārbaudi, ja jūtami jaudas zudumi, kā arī degvielas patēriņa pieaugums. Tāpat tas būtu ieteicams gadījumos, kad motors lēni reaģē uz gāzes pedāļa spiešanu un startera kavēšanos. Katrs no šiem faktoriem var būt saistīts ar dažādām problēmām, kas ne vienmēr ir saistītas ar aizdedzes svecēm.

Ja aizdedzes sveces tiek izmantotas, kad to kalpošanas mūžs ir iztecējis, dzinējs vairs nedarbojas tik efektīvi, pasliktinot braukšanas kvalitāti, palielinot izmaksas un radot riskus arī pārējām dzinēja sastāvdaļām.

SVARĪGI VISOS LĪMEŅOS

Uz ielas, protams, aicinām ievērot ceļa satiksmes noteikumus un nemēģināt traukties kā Luiss Hamiltons. Zīmīgi, ka 2017. gada Formula 1 čempionātā aizdedzes sveces spēlēja īpašu lomu Hamiltona galvenajam sāncensim Sebastianam Fetelam.

Uz sacensībām Japānā četrkārtējais pasaules čempions un viņa pārstāvētā “Ferrari” komanda ieradās ar cerībām gāzt no troņa “Mercedes” vienību, tomēr bojātu aizdedzes sveču dēļ jau pirmajos sacīkšu metros Fetels izjuta pamatīgu jaudas zudumu. Sporta veidā, kur katrai sekundes daļai ir nozīme, tā bija katastrofa. Fetels izstājās no sacīkstēm, bet Hamiltons kļuva par čempionu.

Formula 1 komandu budžeti mērāmi miljonos. Todien viņu pievīla detaļa, ko var atļauties ikviens. Nav svarīgi, vai esi pasaules izcilākais autosportists vai tikko tiesības nolicis satiksmes dalībnieks – bez kvalitatīvām, pārbaudītām un uzticamām aizdedzes svecēm tālu netiksi.