Jau šī gada martā paklīda baumas, ka MotoGP un tā organizētājs ‘Dorna’ sākuši filmēt sporta aizkulises un sacīkstes, priekš jauna dokumentālā TV šova. Nu, tas ir apstiprināts – ‘Amazon’ platformā drīz gaidāms astoņu sēriju garš šovs, kur katra epizode būs apmēram 50 minūtes.

Netflix šovs par Formula 1 ‘Drive To Survive’ ir bijis sensacionāls, piesaistījis jaunu skatītāju loku, un redzot tā panākumus, arī MotoGP sacīkšu sērija ir sākusi paši sava šova filmēšanu.


Mēs gribam izveidot, ko līdzīgu Netflix Formula 1 šovam. Mēs esam sākuši filmēšanu ar domu, ka būs kaut kas gatavs nākamajos mēnešos. Tas ir jauns veids [kā piesaistīt līdzjutējus], jo auditorijas uzņem sportu jaunā veidā. Cilvēki vēlas redzēt labākos momentus, vēlas redzēt aizkulises, un mēs mēģinam nosegt vairākus leņķus. Ar dokumentālajām sērijām noteikti iegūsim jaunus līdzjutējus,” par dokumentālo sēriju iemeslu un ietekmi izteicās MotoGP izpilddirektors Manels Arojo.

Drive To Survive ir viens piemērs, bet ir arī Amazon platformas All or Nothing šovs, Grand Prix Driver par McLaren, un dokumentālās sērijas par daudziem citiem dažādu sportu varoņiem. Mēs varam izveidot tieši to pašu, bet vēlamies pārliecināties, ka esam ar pareizajiem partneriem,” par seriāla izveidi, marta intervijā ar The Race paziņoja Arojo.

Arī deviņkārtējais čempions Valentino Rossi, kurš šosezon beidza savu karjeru,  ir pozitīvi noskaņots par jauno šovu:

Šāds formāts ir kļuvis ļoti populārs, un F1 sērija ir smieklīga [labā nozīmē]. Tas varētu būt labi priekš MotoGP līdzjutēja, lai saprastu, kas notiek aiz garāžas durvīm, kā arī priekš cilvēkiem, kas nezina MotoGP tik labi.

2021. gada sezona MotoGP bija ļoti aizraujoša un vēsturiska – Fabio Kvartararo ieguva savu pirmo čempiona titulu, tādā veidā arī izbeidzot komandas “sauso laiku” kopš 2015. gada, kā arī no sporta aizgāja leģendārais, un viens no visu laiku labākajiem motociklu sacīkšu braucējiem Valentino Rossi.