“McLaren” braucējs Lando Noriss sekojis vairāku autosportistu piemēram un pārcēlis uz dzīvi vienā no pasaules mazākajām valstīm Monako.

22 gadus vecais Formula 1 braucējs uzauga Lielbritāniju un tur arī dzīvoja līdz šim, lielā mērā pateicoties faktam, ka viņš pārstāv Anglijā bāzēto “McLaren” komandu. Lando Noriss nebūs vienīgais F1 braucējs Monako, jo tur dzīvo arī viņa komandas biedrs Daniels Rikjardo, abi “Mercedes” piloti, Makss Verstapens un daži no Norisa tuvākajiem draugiem, tostarp Alekss Albons un Šarls Leklērs, kurš pat ir viens no mazāk kā 10 tūkstošiem vietējās tautas monegasku pārstāvjiem.

Skaidrs, ka viens no galvenajiem iemesliem dzīvei Monako ir Firstistes nodokļu sistēma, kas pievilina daudzus turīgus cilvēkus. Noriss uzsver, ka šobrīd vairs neizjūt tik lielu vajadzību dzīvot tuvu komandas bāzei Vokingā.

Kad man bija sliktas nedēļas nogales, varēju jebkurā dienā sēsties pie simulatora un izmēģināt dažādas lietas, aprunāties ar inženieriem. Es mīlu Angliju. Tā joprojām, iespējams, ir labākā vieta, kur atrasties. Man ģimene un draugi ir tur. Vairākkārt esmu teicis, ka jautrība un bauda viskautko darīt ņem virsroku šādu lēmumu pieņemšanā. Tas nav viegls lēmums. Nav tā, ka par to būtu gadie domājis. Konkrētajā mirklī jūtos komfortabli ar šo lēmumu un pavadīšu vairāk laika tur. Joprojām satikšu draugus un mana ģimene arī atbrauks,” stāsta Lando Noriss.

Daudz kas paliks nemainīgs. Vienkārši atradīšos citā vietā. Varbūt nesanāks tik bieži uzspēlēt golfu. Tas laikam ir galvenais trūkums. Tai pat laikā netālu ir pāris vietas, kur to var darīt.” Noriss arī neslēpj, ka nodokļu atvieglojumi ir viens no iemesliem. “Protams, apzinos, ka būs arī kritiķi, taču cilvēki dara ļoti daudz ko naudas dēļ. Šī ir tikai viena šāda rīcība.”

Lando Noriss samērā bieži iesaistās dažādās atrakcijās, kas iekļauj viņa atbalstītājus. 2020. gada pirmajā pusē, kad autosacīkstes nenotika, Noriss ļoti aktīvi darbojās video straumēšanas platformā “Twitch”, filmējot virtuālās sacīkstes, kurās viņš sacentās ar vairākiem citiem F1 braucējiem.

Es joprojām straumēšu “Twitch”. Mana saikne ar faniem no tā nemainīsies. Manuprāt, ikdiena paliks tikpat kā nemainīga. Dienu skaits, ko pavadīšu ar “McLaren” komandu iespējams pat pieaugs, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, jauno noteikumu dēļ.