Luiss Hamiltons pieveicis savu galveno sāncensi Maksu Verstapenu 2021. gada Formula 1 sezonas pēdējos treniņos pirms Abū Dabī Grand Prix izcīņas, apliecinot savu favorīa statusu.

“Mercedes” braucēji bija vadošajās pozīcijās visu Abū Dabī Grand Prix treniņu sesijas laiku. Jāatzīmē, ka Hamiltona mašīnā šodien ir atšķirīgs dzinējs no piektdienas treniņos izmantotā. Tas gan nav pilnīgi svaigs un nelietots, līdz ar to nekādi starta pozīciju sodi jaudas agregāta komponenšu ziņā viņu negaida.

Jau otro posmu pēc kārtas Hamiltons gandrīz nesadalīja trasi ar “Haas” braucēju Ņikitu Mazepinu, braucot ārā no boksiem. Krievu sportists tikmēr centās uzrādīt ieskaites apli, taču viņam nācās atlikt mēģinājumu uz citu reizi.

Pēdējās minūtēs ar mīkstākajām riepām Verstapens spēja pārspēt Hamiltonu trases trešajā sektorā, tomēr kopējo apļa laiku neapdraudēja un noslēdza sesiju aiz sava galvenā sāncenša. Rezultāti liecina, ka abi kopvērtējuma līderi ir izteikti favorīti uz pirmās starta rindas aizņemšānu arī kvalifikācijā.

Lielisku sniegumu šodien demonstrēja japānis Juki Cunoda. “AlphaTauri” komanda šogad ļoti ātri spēj uzsildīt riepas, tādēļ ir konkurētspējīģi viena apļa ietvaros, tomēr Cunoda demonstrēja lielisku tempu arī ar cietākā sastāva riepām un sasniedza sesto labāko rezultātu aiz abiem “Mercedes” un “Red Bull” braucējiem, kā arī Lando Norisa.

Kvalifikācijas sākums gaidāms šodien pl. 15:00 pēc Latvijas laika.

Abū Dabī GP – trešie treniņi