Oskars Piastri atkārtojis Šarla Leklēra un Džordža Rasela sasniegumu kļūstot par trešo braucēju, kurš savā debijas sezonā kļuvis par F2 čempionu.

20 gadus vecais Piastri šosezon ieņēma iepriekšējā čempiona Mika Šūmahera vietu “Prema” komandā. Viņa CV jau tā bija spožs, pateicoties Formula Renault Eurocup un Formula 3 tituliem abās iepriekšējās sezonās.

Piastri apliecināja savu talantu, izcīnot uzvaru vienā no sprinta sacīkstēm jau sezonas ievadā Bahreinā. Turpinājumā viņa līmenis turpināja kāpt uz augšu. Pēc sezonas trešā posma Azerbaidžānā Piastri kopvērtējumā tikai 5 punktus atpalika no līdera Žou. Atlikušajos piecos posmos Piastri izcīnīja pole position un sāka krietni straujāk papildināt savu punktu krājumu. Tikmēr Žou pēc F1 līguma parakstīšanas nav klājies tik gludi un uz pēdējo posmu Abū Dabī viņš ieradās arī aiz Piastri komandas biedra Roberta Švarcmana.

Švarcmans gan saglabāja tikai matemātiskas cerības uz titulu, kas izgaisa pirmajā sprinta braucienā. Piastri pakāpās no desmitās uz trešo vietu, tostarp apdzenot Švarcmanu. Līdz Daruvalam un Drugovičam neizdevās tikt, tomēr ar trešo vietu bija pietiekami, lai Marka Vēbera audzēknis kļūtu par čempionu divas sacīkstes pirms sezonas beigām. Pie tam pēdējā Piastri varēs startēt no pirmās pozīcijas.

Nākamās sezonas “Alfa Romeo” F1 braucējam Guanju Žou drīzāk jāuzmanās no Daniela Tiktuma, kurš tagad atpaliek tikai 6,5 punktus cīņā par trešo vietu, jo Švarcmans iekrājis 20 punktu handikapu.

Daruvalas uzvara ļāva indietim iesaistīties par sesto vietu kopvērtējumā, kas šobrīd ir igauņa Juri Vipa rokās. Pēc neveiksmīgas kvalifikācijas Vips palika bešā un šobrīd viņš atrodas tikai 5 punktus priekšā Daruvalam, turklāt vēl 12 punktus tālāk ir Vipa komandas biedrs Liams Lovsons, kurš šogad gandrīz kļuva par DTM čempionu.

Nākamgad Piastri pametīs F2 un darbosies kā “Alpine” Formula 1 komandas testu un rezerves braucējs.

Formula 2 Abū Dabī posma rezultāti
Formula 2 braucēju kopvērtējums