Ņikita Mazepins ir paziņojis, ka ir nobriedis un gatavs cīnīties Formula 1 vidus ešelonā, ja Haas komanda sagatavos mašīnu, kas uz to ir spējīga.

2021.gada sezonā Mazepinam bija ļoti smaga sezona, kuras laikā nācās daudz mācīties un pielāgoties Formula 1 čempionātam, kā arī mocīties ar konkurētnespējīgu Haas mašīnu un šasijas problēmām. Sezonas pirmajā daļā krievu pilotam bija pietiekami daudz kļūdu, lai izpelnītos līdzjutēju kritiku, bet sezonas otrajā daļā bija manāms zināms progress arī attiecībā pret komandas biedru Miku Šūmaheru.

“Protams, esmu gatavs cīnīties par augstākām pozīcijām,” paziņoja Mazepins. “Jūtos 100% gatavs, jo jau iepriekšējā sezonā man bija dueļi ar vairākām ātrākām mašīnām un es jutos absolūti komfortabli.”

Pirmajā sacīkstē Bahreinā sajūtas bija biedējošas, jo nebija viegli apjaust lielās Formula 1 mašīnas gabarītus ,” atzinās Ņikita Mazepins. “Taču tagad esmu sapratis, kur atrodas mans priekšējais antispārns un aizmugurējais antispārns, tāpēc zinu, kā izmantot savu mašīnu un kur atrasties divcīņas laikā. Galvenais, lai mašīna jaunajā sezonā ir paklausīgāka un ar prognozējamu uzvedību, kas padarīs pilotēšanu krietni baudāmāku.”

Zilonis jāēd ar maziem kumosiem

“Man ir ļoti svarīgi sacīkstē sajust mērķi un jēgu, saprast, ka spēju ietekmēt gala rezultātu,” turpināja Haas pilots. “Diemžēl 2021.gada sezonā mums nevarēja būt augsti mērķi un man bija jābūt apmierinātam, ja finišēju priekšā savam komandas biedram 19.vietā.”

“Mana lielākā mācība no pagājušās sezonas ir tā, ka arī zilonis ir jāēd pa mazam kumosam,” skaidroja krievu pilots. “Visās jomās es esmu spēris soļus uz priekšu un kopumā jūtos gandarīts par iepriekšējo gadu. Mēs jau no sākuma zinājām, kas mūs sagaida 2021.gada sezonā un jau no sākuma plānojām, ka 2022.gada sezonai jābūt tai, kurā spēsim progresēt. Es domāju, ka esam labās pozīcijās, lai to paveiktu.”