Dakaras rallijreida 2022. gada uzvarētāji noskaidroti. Smilšainajos Saūda Arābijas ceļos ceturto reizi karjerā triumfēja Nasīrs Al-Atija no Kataras, liedzot Sebastjēnam Lēbam sasniegt ilgi kāroto mērķi.

Automašīnas

Pēdējā sacensību dienā Al-Atija pārāk nesteidzās, lieki neriskējot. Viņa pārsvars pret otrajā vietā esošo Lēbu sasniedza 27 minūtes, bet trešo vietu saglabāja Jazīds Al-Radži. Visaugstāk no Baltijas valstu braucējiem finišēja lietuvietis Vaidotas Žala – 11. vietā. “KREDA” komanda, kuras rindās kā stūrmanis brauca Didzis Zariņš, kopējā ieskaitē sasniedza 49. vietu.

Motocikli

Krietni ciešāk finišā sagrupējās motociklu ieskaitē. Otro reizi karjerā par uzvarētāju kļuva brits Sems Sanderlands. Visa rallija garumā viņš uzvarēja tikai vienu ātrumposmu, tomēr demonstrēja stabilitāti, ar ko pietika, lai par trim minūtēm pieveiktu Pablo Kvintanilju. Pārtraucot divu gadu “Honda” dominanci, šī bija pirmā reize, kad par uzvarētāju kļūst sportists uz “Gas Gas” motocikla.

Smagie auto

Prognozētā “KAMAZ” dominance sesto gadu pēc kārtas netika izjaukta un ne tikai visu goda pjedestālu, bet arī ceturto vietu ieņēma Krievijas pārstāvji ar rūpnīcas “KAMAZ”. “Fesh Fesh” komanda, kas sastāv no trim lietuviešiem, kopējā ieskaitē sasniedza 11. vietu.

Pārējās ieskaites

Kvadraciklu ieskaitē, reabilitējoties par pagājušā gada neveiksmi, ar divu stundu rezervi uzvaru izcīnīja frnacūzis Aleksandrs Žirū. Pie viena pjedestāla lietuviešiem tomēr izdevās tikt, jo Rokas Baciuška sasniedza trešo vietu SSV ieskaitē. Viņš nebija vienīgais rallijkrosa apritē pazīštamais braucējs ar labiem rezultātiem, jo vieglo prototipu ieskaitē otro vietu sasniedza Sebastians Ēriksons.

Lietuvietis Arunas Gelažninkas triumfēja Original by Motul ieskaitē, kur motociklisti nedrīkst saņemt nekādu palīdzību no malas. Viņi paši remontē savus motociklus. Šai nesaudzīgajā konkurencē finišu sasniedza 28 dalībnieki. Video zemāk apbalvošanā šī klase: 0:16:00.

Visi rezultāti Dakaras 2022. gada rallijreidā