Cerot nākotnē tikt pie pilotiem, kas būtu spējīgi cīnīties par F1 pasaules čempiona titulu, divas no vadošajām komandām izziņojušas nākamās sezonas plānus saviem attīstības programmas braucējiem. “Red Bull” devuši iespēju 12 junioriem, kamēr “Ferrari” savā paspārnē šogad rūpēsies par deviņiem jaunajiem talantiem.

“Red Bull” junioru programmā šogad būs 12 jaunie sportisti, kuru mērķis ir turpināt izaugsmi un pie labākā scenārija nokļūt tikpat tālu kā Makss Verstapens, kurš šogad pirmo reizi karjerā kļuva par “Formula 1” čempionu. Piecu “Red Bull Junior Team” braucēji startēs F2 čempionātā – kā vēstījām iepriekš, igaunis Juri Vipss aizvadīs otro sezonu “Hitech GP” komandā, startēt citas komandas rindās šajā čempionātā turpinās viņa iepriekšējā gada pārinieks Liams Lavsons, tāpat arī Džehans Daruvala. Debiju “Formulā 2” piedzīvos pagājušā gada Eiropas F3 čempions Deniss Haugers un Ajumu Ivasa, kurš pērn arī aizvadīja sezonu F3 kategorijā, bet pirms tam 2020. gadā kļuva par Francijas F4 čempionu.

Pārējie “Red Bull” juniori šogad startēs zemāku kategoriju formulu sacensībās. Džeks Kravfords un Džonijs Edgars aizvadīs otro sezonu Eiropas “Formulā 3”, bet debiju tajā piedzīvos Isaks Hadžars, kurš pērn startēja “Formula Regional” Eiropas čempionātā. Vēl pirms Eiropas sezonas sākšanās Kravfords un Hadžars aizvadīs Āzijas F3 čempionātu, kas notiks janvārī un februārī. Juto Nomuram un Souta Arao, kuri ir kādreizējā F1 pilota Takumas Sato protežē, šogad paredzēta dalība Francijas “Formulā 4”, savukārt Arvids Lindblads no kartinga uz F4 kategoriju pāries augustā, kad viņam apritēs 15 gadi. Tikmēr Noels Leons, kurš pērn uzvarēja ASV bāzētajā F4 seriālā, šogad brauks “Formula Regional” Eiropas čempionātā.

Jāpiemin, ka no “Red Bull” attīstības programmas nākuši tādi piloti kā Makss Verstapens, Sebastians Fetels, Daniels Rikjardo, Karloss Sainss, Sebastjēns Buemī, Daņils Kvjats un citi. Tāpat spēcīga jauno talantu programma ir “Ferrari”, kas izaudzinājusi tādus braucējus kā Šarls Leklērs, Miks Šūmahers, Žils Bjanki, Serhio Peress un Lānss Strols. Šobrīd jau zināmi visi deviņi jaunie talanti, kas šogad darbosies “Ferari Driver Academy” paspārnē.

Joprojām “Ferrari” junioru programmā būs Miks Šūmahers, kurš šogad turpinās startēt F1 čempionātā “Haas” vienības sastāvā, reizē arī 11 posmos pildot “Ferrari” rezervista lomu. Tāpat vietu programmā saglabājis krievu autosportists Roberts Švarcmans – viņš pērn bija F2 vicečempions un dalību čempionātā neturpinās, bet sezonu pavadīs “Ferrari” F1 testpilota amatā.

Itālijas autoražotājam šogad nebūs savu jauno pilotu “Formulā 2”, bet pieredzi autosportā turpinās smelties “Ferrari” pilota Šarla Leklēra brālis Arturs Leklērs, kura plāns ir startēt Eiropas F3 čempionātā, tāpat kā Oliveram Bīrmenam. “Formula Regional” Eiropas čempionātā startēs Dino Begovičs, bet F4 klasē brauks Džeimss Vartons un Rafaels Kamara. Pēc divām nesekmīgām sezonām F2 čempionātā “Ferrari” akadēmiju atstājis Markuss Ārmstrongs, bet uz vienu gadu no programmas izslēgts Kelams Ailots, kurš šogad startēs “IndyCar” čempionātā, līdz ar to nevarēs būt pilnvērtīgs “Driver Academy” dalībnieks.

Tāpat “Ferrari” akadēmijā būs divas daiļā dzimuma pārstāves. Maja Veunga šajā programmā tika pēc uzvaras 2020. gada FIA “Girls on Track-Rising Stars” konkursā, bet pērn tajā uzvarēja un pie līdzīgas iespējas tika Laura Kampsa Torasa. Jāpiemin, ka starp dalībniecēm 2021. gadā bija arī jaunā latviešu autosportiste Alise Štolcermane.