Alekss Albons, kurš šogad atgriezīsies F1 pasaules čempionātā “Williams” sastāvā, uzskata, ka viņa bijusī komanda “Red Bull” arī šogad būs ātra, neskatoties uz to, ka liela uzmanība pagājušā gada nogalē tika veltīta cīņai par titulu, kas, iespējams, nedaudz aizkavēja darbus pie jaunās sacīkšu mašīnas izstrādes. Kristians Horners tikmēr atklāj, ka šobrīd jaunais auto tiek aktīvi gatavots un pagaidām izpildīti visi plānotie uzdevumi.

Albons “Red Bull” komandā startēja 2019. un 2020. gadā, kad bija komandas biedrs Maksam Verstapenam, bet pērn viņu nomainīja Serhio Peress un taizemietis pildīja rezervista pienākumus, arī piedaloties jaunā RB18 modeļa radīšanā.

“Pusi laika pavadīju strādājot ar 2021. gada mašīnu un pusi laika – ar 2022. gada modeli,” intervijā “formel1.de” pastāstīja 25 gadus vecais Albons. “Kad čempionāts tuvojās beigām, galvenā uzmanību no komandas puses tika veltīta cīņai par čempiona titulu. Laikā, kad notika posmi Džidā un Abū Dabī, mēs strādājām smagāk nekā ierasts, un viss izvērtās labi.”

Sportists uzskata, ka uzmanības novirzīšana cīņai par F1 titulu nebūs atstājusi negatīvu ietekmi uz jaunās “Red Bull” mašīnas ātrumu: “Ja ir izredzes izcīnīt titulu, tad uz to ir jāiet. Komanda šajā ziņā ir rīkojusies apķērīgi. Ar Adrianu Ņūviju vienmēr viss izdevies labi, kad notikušas izmaiņas noteikumos. Nākošgad viņi nebūs sliktā pozīcijā.”

“Red Bull” vadītājs Kristians Horners atzīst, ka šobrīd norit ļoti intensīvs darbs, lai sagatavotos testu braucieniem, kas sāksies februārī.

“Šajā periodā viss ir nedaudz saspringts,” viņš stāsta. “Mēs strādājam garas stundas, bet RB18 modelis top. Līdz šim šajā ziņā ir paveikti visi nospraustie mērķi. Jau nākamnedēļ mašīnu plānots salikt kopā.”

Zināms, ka vēl pirms testiem “Red Bull” izmantos iespēju aizvadīt filmēšanās dienu, kuras laikā, atbilstoši noteikumiem, drīkst nobraukt 100 kilometrus. Šī diena tiks izmantota, lai novērstu iespējamās nepilnības, kas mašīnai varētu rasties.

Horners prognozē, ka testos varam sagaidīt pārsteigumus: “Tā kā noteikumu izmaiņas ir tik lielas, daži tā rezultātā būs ieguvēji, bet daži nonāks zaudētāju lomā. Atkarībā no risinājumiem, ko komandas būs izmantojušas, varam sagaidīt neparastus rezultātus, ko iepriekš nebūsim gaidījuši.”