Leģendārais F1 pilots Alēns Prosts no šī gada vairs nepildīs padomnieka lomu “Alpine” komandā. Savu aiziešanu viņš pamato ar faktu, ka komandas izpilddirektors Lorēns Rosi svarīgākos lēmumus grib pieņemt vienpersoniski.

Ziņas par Prosta aiziešanu no komandas parādījās pirmdien, taču četrkārtējais pasaules čempions bija sarūgtināts, ka tās noplūda internetā ātrāk nekā bija plānots, jo pirms tam viņš un “Alpine” bija iecerējuši sniegt kopīgu paziņojumu. Pa to laiku Prosts jau paspējis izskaidrot iemeslus, kādēļ nav piekritis jaunam līgumam.

“Es pieņemu notiekošās pārmaiņas, jo “Formulā 1″ nav visu laiku jāstrādā tāpat kā tas darīts līdz šim,” intervijā franču izdevumam “L’Equipe” stāsta Prosts, komentējot komandas iekšienē notiekošās strukturālās izmaiņas. “Visu var darīt arī savādāk un tieši tā mēs rīkojāmies pagājušajā gadā. Tomēr personīgi man tas kļuva par sarežģītu. Es vairs nebiju iesaistīts lēmumu pieņemšanā. Pat esot direktoru padomē, par noteiktiem lēmumiem tiku informēts vien pēdējā brīdī. Tas ir cieņas jautājums. Attiecības kļuva arvien saspīlētākas. Jutu, ka apkārt ir daudz greizsirdības.”

Prosts norāda uz komandas izpilddirektors Rosi, kurš grib pilnībā kontrolēt visus procesus, lai arī piedāvājis bijušajam autosportistam arī turpmāk būt par “Alpine” padomnieku.

“Lorēns grib strādāt viens, tā, lai viņu neviens neietekmētu,” skaidro Prosts. “Patiesībā viņš pats man pateica, ka viņam vairs nav nepieciešams padomnieks, lai gan piedāvāja man jaunu līgumu pagājušā gada posmā Abū Dabī, ko es noraidīju. Lorēns grib būt uzmanības centrā. Mani interesē izaicinājums būt par daļu no komandas un iesaistīšanās noteiktu lēmumu pieņemšanā. Līdz šim es brīvprātīgi atrados otrajā plānā un diskrētā veidā man bija liela ietekme, lai arī bija lietas, kam nepiekritu, ko paturēju pie sevis.”

Neoficiāli zināms, ka par “Alpine” komandas vadītāju, strādājot Rosi pakļautībā, varētu kļūt Otmars Safnauers, kurš līdz šim vadīja “Aston Martin” vienību, bet nu šo posteni atstājis. Līdzšinējais komandas sporta direktors Davide Brivio, iespējams, atgriezīsies “MotoGP” čempionātā, bet kopā ar Safnaueru uz “Alpine” varētu pāriet arī sponsors BWT, kas nozīmē, ka sacīkšu mašīnas šogad varētu iegūt rozā krāsojumu. Vēl gan tas oficiāli nav apstiprināts.