Ir negaidīti mainīts plāns turpmākajā “Red Bull Racing” vienības un “Honda” rūpnīcas sadarbības formātā, kā rezultātā austriešu komanda arī nākamās trīs sezonas tiks apgādātas ar motoriem, kas radīti Japānā.

Pērn “Honda” šokēja ar paziņojumu, ka pēc 2021. gada vairs oficiāli nebūs dzinēju piegādātājs. Uzreiz pēc tā “Red Bull Racing” vadība izplānoja šos pašus motorus ar daļēju “Honda” atbalstu šogad uzturēt un attīstīt savā jaunizveidotajā nodaļā “Red Bull Powertrains”, bet no 2023. gadā no “Honda” detaļām jau arī ražot tos savā rūpnīcā.

Tagad vienība paziņojusi, ka plāns ir mainījies un tā saņems dzinējus no “Honda” rūpnīcas Japānā arī nākamās trīs sezonas. Tāpat tie tiks piegādāti arī “AlphaTauri” komandai.

Šobrīd galīgā vienošanās par jauno sadarbības posmu vēl nav noslēgta, jo notiek pārrunas par dažādām niansēm. Kopumā paredzams, ka “Honda” apkalpos “Red Bull” vēl trīs gadu garumā, bet no 2026. gada komandas dzinēji pilnībā tiks izstrādāti “Red Bull Powertrains” rūpnīcā.

“Esam atraduši pavisam savādāku risinājumu nekā tas, ko sākotnēji ieplānojām,” žurnālam “Autorevue” pavēstīja “Red Bull Racing” padomnieks Helmuts Marko. “Dzinēji tiks ražoti Japānā līdz 2025. gadam, mēs to vispār neaiztiksim. Tas nozīmē, ka visas tiesības un tādas lietas joprojām piederēs viņiem, kas ir svarīgi, jo 2026. gadā padarīs mūsu par jaunpienācējiem.”