F1 Stratēģiskās padomes komiteja panākusi vienošanos no gaidāmās sezonas atcelt prasību, kas attiecas uz kvalifikācijas ātrākajiem desmit pilotiem. Turpmāk arī paši ātrākie pirms starta varēs brīvi izvēlēties, ar kāda sastāva riepām startēt.

Līdz šim bija spēkā nosacījums, ka pilotiem, kuri iekļuvuši pēdējā kvalifikācijas kārtā, sacensības jāuzsāk ar tādām riepām, kādas tika izmantotas uzstādot rezultātu otrajā kārtā. Pārējie jau līdz šim varēja pirms starta izvēlēties, kādas riepas izmantot sacīkstēm.

Savulaik šādi nosacījumi tika ieviesti, lai aiz “Top 10” startējušajiem palielinātu iespējas variēt ar stratēģijām, sevišķi, ja kāds no tiem izvēlas izmantot vienu pitstopu un boksos doties vēlāk kā citi. Prakse gan parādīja, ka tam ir maza ietekme uz vadošajām pozīcijām, tādēļ jau pērn sākās diskusijas par šo noteikumu atcelšanu.

Šobrīd formālais apstiprinājums vēl jāgaida, bet respektablais medijs “Motorsport.com” ziņo, ka vienošanās jau panākta.

“Pēdējā Stratēģiskās padomes sēdē tika apspriestas svarīgas izmaiņas noteikumos un tika pieņemts tās veikt,” teikts publikācijā. “Desmit vadošajiem pilotiem uz starta vairs nevajadzēs obligāti iziet ar tām riepām, ko viņi izmantojuši, lai sasniegtu otrās kvalifikācijas kārtas rezultātus. Komandas turpmāk startam drīkstēs izvēlēties piemērotāko riepu veidu.”

Šādu izmaiņu veikšanu atbalsta F1 rīkotājdirektors Ross Brauns.

“Viena no šo noteikumu ēnas pusēm ir tā, ka tie, kuri jau tā ir patiešām ātri, iegūst vēl lielāku pārsvaru, jo var viegli izvēlēties otrajai kvalifikācijai tādas riepas, kādas grib,” viņš saka. “Manuprāt, šiem noteikumiem nav bijis vēlamā efekta.”

Vēl pirms 2022. gada sezonas sākuma šīs izmaiņas tiks iekļautas F1 sportiskajos noteikumos.