Svētdien Zviedrijā uz Baltijas jūras ledus izveidotā paralēlajā trasē Čempionu sacīkstēs (“Race of Champions”) tika aizvadītas individuālās cīņas. Finālā tikās četrkārtējais “Formula 1” čempions Sebastians Fetels un rallija leģenda Sebastjēns Lēbs, kurš jau ceturto reizi karjerā kļuva par šo sacīkšu uzvarētāju.

Kamēr sestdien Nāciju kausā uzvaru svinēja Norvēģija ar Oliveru Solbergu un viņa tēvu Peteru Solbergu sastāvā, svētdien braucēji cīnījās par uzvaru individuālajā ieskaitē. Svētdien sacensības tika aizvadītas sniegputenī.

Ceturtdāļfināli un pusfināli

Olivers Solbergs bija deviņkārtējā WRC čempiona Lēba pretinieks ceturtdaļfinālā, kamēr pusfinālā francūzim bija jācīnās ar Matiasu Ekstromu. Lēba un Ekstroma ceļa krustojušies vairākkārt – pirms vairākiem gadiem pasaules rallijkrosa čempionātā, pērn “Extreme E” rallijreida seriālā, bet šogad abi aizvadīja Dakaras ralliju. Fetelam tikmēr ceturtdaļfinālā izdevās uzveikt “IndyCar” braucēju Koltonu Hertu, bet pusfinālā tika pārspēts Lemānas leģenda Toms Kristensens. Jāatzīmē, ka Ekstroms pirms tam ceturtdaļfinālā pieveica daudzkārtējo NASCAR čempionu Džimiju Džonsonu, kamēr Ekstroms tika galā ar pasaules rallijkrosa čempionu Johanu Kristofersonu.

Finālā 3:1 Lēba labā

Fināla pirmo braucienu sportisti aizvadīja ar “Polaris RZR” bagiju. No Fetela puses bija vairākas kļūdas un Lēbs sasniedza uzvaru. Otrajā braucienā ar “Supercar Lites” rallijkrosa spēkratiem abi parādīja tīru sniegumu, taču Lēbs arī šoreiz izrādījās ātrāks. Trešais brauciens notika ar “RX2e” rallijkrosa mašīnām, bet šoreiz Fetels uzvarēja, par spīti vairākām kļūdām, jo Lēbs pamanījās saslīdēt. Izšķirošais bija ceturtais brauciens, kurā atkal tika izmantoti bagiji – lai gan rupjas kļūdas nepieļāva neviens, Lēbs izrādījās ātrāks par Fetelu.

Lēbam jau ceturtā uzvara Čempionu sacīkstēs

Abi finālisti ir Čempionu sacīkšu veterāni. Fetels iepriekš individuālajā ieskaitē bija uzvarējis 2015. gadā, kamēr Lēbam šī ir jau ceturtā uzvara – pirms tam viņš bija uzvarējis 2003., 2005. un 2008. gadā.