Jaunais un talantīgais britu pilots Lando Noriss, kurš tikko parakstījis jaunu ilgtermiņa līgumu ar “McLaren” vienību, šogad kļuvis par vienu no visvairāk pelnošajiem F1 pilotiem.

Jau vēstījām, ka pirms dažām dienām Noriss parakstīja līgumu ar “McLaren” līdz 2025. gada beigām. Lai gan oficiālajos paziņojumos nekad netiek minēts, cik lielu algu piloti saņems, neoficiāli zināms, ka Noriss būs viens no vislabāk apmaksātajiem braucējiem.

Norisa alga tiek lēsta vairāk nekā 12 miljonu eiro apmērā par sezonu, kas nozīmē, ka jaunā līguma termiņa ietvaros viņam būs iespēja nopelnīt tuvu pie 50 miljoniem.

Skaidri zināms vien tas, ka vairāk par Norisu pelnīs septiņkārtējais F1 čempions Lūiss Hamiltons un aizvadītās sezonas titula ieguvējs Makss Verstapens. Kamēr Hamiltona alga esot ap 35 miljoniem eiro, Verstapenam – 22 miljoni. Dažos avotos minēts, ka vairāk par Norisu vēl pelnīs arī Fernando Alonso, kamēr citur minēts, ka Noriss būs trešais vislabāk apmaksātais pilots šajā gadā.

Pēc jaunā līguma noslēgšanas Noriss atzina, ka runājis arī ar citām komandām, taču sarunas nav bijušas garas.

“Nekas no tā neaizgāja tālu,” viņš atzīst. “Protams, tagad dažiem pilotiem būs iespēja tikt “Mercedes” vai “Red Bull” komandā, bet, kas zina, vai man šāda iespēja rastos.”

“McLaren” vadītājs Andreass Seidls atklāj, ka ar Norisu noslēgtajā līgumā nav nekādu atkāpju, kas vienai vai otrai pusei pie konkrētiem nosacījumiem ļautu sadarbību izbeigt priekšlaicīgi. Tāpat komanda, kas šobrīd būvē jaunu vēja tuneli, ir apņēmības pilna pakāpeniski atgriezties cīņā par tituliem.

“Mēs zinām, ka šis process nebūs ātrs,” saka Seidls. “Ir lietas, kas jāuzlabo, lai būtu garantija, ka mēs atkal varam cīnīties par uzvarām sacīkstēs un čempionātā. Tomēr viss notiek un esmu drošs, ka mēs to sasniegsim.”