Par iespējamo “Panthera Team Asia F1” komandas ienākšanu F1 pasaules čempionātā ziņas bija lasāmas jau pirms vairākiem gadiem, bet izrādās, projekts aizvien nav miris. Joprojām tiek vākta nauda tā realizēšanai.

Jau 2019. gadā parādījās informācija par “Panthera Team Asia F1” ambiciozo mērķi kļūt par vienu no čempionāta komandām. Kopš tā laika ievērojami tuvāk tā īstenošanai nonākt nav izdevies, bet projekta autori gan plinti krūmos nav metuši un turpina darbu pie investoru piesaistes.

Komandas dibinātāji ir Benžamins Durāns, kurš iepriekš bija Lemānas sacīkšu komandas “SMP Racing” direktors, un bijušais autosportists Mišels Ortss. Savukārt par jauno valdes locekli un izpilddirektoru tagad ievelts Pols Flemings. Viņš iepriekš ieņēma vadošu amatu Lielbritānijas bankā “Barclays”.

“Mēs cenšamies nokomplektēt komandas valdi ar cilvēkiem, kas var palīdzēt savākt nepieciešamos finansiālos līdzekļus,” stāsta Durāns. “Polu aizrāva šī projekta ideja, un viņš gribēja pievienoties. Viņam ir sakari un pieredze līdzekļu piesaistīšanā, tāpēc iekļāvām viņu valdē. Cerams, ka ar viņu mums viss izdosies ātrāk. Mēs ar Mišelu esam projekta vadītāji, bet Pols ir labs papildinājums. Viņš ir radis strādāt ar lielām investīcijām.”

Šobrīd potenciālajām jaunajām komandām liels šķērslis ir pirmreizējā dalības maksa, kas noteikta 175 miljonu eiro apmērā. Iespējams, 2025. gadā, kad spēkā stāsies jaunais Konkordes līgums, šādas prasība vairs nebūs, taču “Panthera Team Asia F1” cer līdz startēšanai sacīkstēs nonākt vēl pirms tam.

“Mēs vācam līdzekļus, ieskaitot tos 175 miljonus,” skaidro Durāns. “Tādi ir noteikumi un nav iemesla domāt, ka tas varētu mainīties. Visi saka, ka jaunajā līgumā šis punkts varētu tikt atcelts, bet tās ir tikai runas. Centīsimies ienākt F1 tik ātri, cik vien iespējams, bet viss atkarīgs no tā, cik drīz mums izdosies savākt naudu. Mums ir kontakti Tuvajos Austrumos, vairākās valstīs. Viņiem šobrīd ir liela interese par F1. Runājam ar vairākām kompānijām – gan privātām, gan valstij piederošām.”

Atkarībā no tā, kur izdosies atrast galvenos investorus, arī būs atkarīgs, kurā valstī bāzēsies šī komanda. Sākotnējais mērķis bija par bāzi izvēlēt kādu no Āzijas valstīm, bet varbūt tā būs kāda valsts Tuvajos Austrumos.