Pēc vairākus mēnešus ilgušajām spekulācijām par “Alpine” komandas vadītāju oficiāli apstiprināts Otmars Šafnauers. Vēl pērn viņš bija “Aston Martin” vienības boss.

Tiecoties uz augstākiem mērķiem, “Alpine” komanda tās galvenā direktora Lorēna Rosi vadībā pēdējos mēnešos izvērsusi restrukturizāciju. Nesen par Virī bāzētās “Renault” dzinēju rūpnīcas izpilddirektoru tika apstiprināts Bruno Famins, kurš pirms tam strādāja FIA. Savukārt līdzšinējais sacīkšu nodaļas direktors Davide Brivio turpmāk ieņems jaunu amatu un būs paplašināto sacīkšu projektu direktors. Viņš atbildēs ne vien par “Alpine” sacīkšu programmām citos čempionātos, bet arī jauno talantu akadēmiju.

“Pēc Otmara un Bruno pievienošanās, esam iekāpuši jaunā līmenī,” komentē Lorēns Rosi. “Otmars mums sniegs savu unikālo pieredzi motoru sportā un bezkompromisa vēlmi uzvarēt. Bruno sevi pierādījis tehnoloģiju attīstīšanas jomā konkurences apstākļos. Tāpat pēdējā gada laikā esmu novērojis Davides spēju saskatīt darbiniekos visu to labāko un likt tiem parādīt savu labāko veikumu.”

Šafnauers jau 2009. gadā pievienojās “Force India” komandai un turpināja to vadīt arī “Racing Point” laikā, tostarp, kad 2020. gadā Sahirā tika izcīnīta uzvara. Tāpat viņš vadīja komandu pērn, kad tā pārtapa par “Aston Martin”. Rumāņu izcelsmes amerikānis arī paziņojis konkrētu mērķi un termiņu, kurā tas jāsasniedz.

“Esmu saviļņots par iespēju pievienoties “BWT Alpine F1 Team” un gatavs strādāt kopā ar visiem šeit, lai sasniegtu mūsu mērķi,” viņš saka. “Nākamo 100 sacīkšu laikā mērķis ir iesaistīties cīņā par titulu. Šobrīd pilnībā koncentrējos uz gatavošanos sezonas sākumam Bahreinā. Tā kā esam viens no tikai trim ražotājiem, kas startē “Formula 1” čempionātā, “Alpine” ir pilnībā bruņota, lai sasniegtu savas ambīcijas.”

Šobrīd vēl nav skaidri zināms, kad tieši Šafnaurers varēs oficiāli sākt pildīt “Alpine” komandas vadītāja pienākumus. Ir cerība, ka tas notiks vēl pirms sezonas pirmā posma.

“Alpine” savu jauno sacīkšu auto prezentēs 21. februārī, bet zīmīgi, ka kopā ar Šafnaueru no “Aston Martin” uz franču komandu pārgājis arī sponsors BWT, par ko tika ziņots jau iepriekš. Komandas piloti arī šosezon būs Fernando Alonso un Estebans Okons.