“Ferrari” piloti F1 testu pirmajā dienā uzrādīja otro un trešo labāko rezultātu, kā arī veica vairāk apļus par jebkuru citu komandu. Šarls Leklērs gan brīdina, ka šobrīd visas komandas slēpj savu patieso ātrumu.

Aizkulisēs runā, ka “Ferrari” ir ļoti labas izredzes ar jauno modeli F1-75 atkal iesaistīties cīņā par uzvarām. Pirmā testu diena liecina, ka Maranello vienībai viss iet pēc plāna.

“Šī bija pirmā reize, kad ar jauno mašīnu varēja spiest gāzi grīdā,” sacīja Leklērs. “Šajā dienā paveicām visus plānotos testus un bez aizķeršanās izpildījām pilnu programmu, kas ir ļoti labi, ņemot vērā, ka šī ir jauna mašīna. Sākotnējā sajūta nav slikta, bet mums nevajadzētu pārāk skatīties uz rezultātiem, jo šajā agrīnajā posmā ikviens vēl slēpj savu patieso formu. Jāturpina koncentrēties un smagi strādāt. Pirmajā dienā veicām vairāk apļus par citām komandām un tas ir pozitīvs moments, uz kura balstīties turpmākajam darbam.”

Leklērs, kurš brauca rīta pusē, veica 80 apļus, bet pēcpusdienā Karloss Saincs noriņķoja vēl 73. Viņš atzīst, ka pie jaunajām mašīnām vēl jāpierod.

“Vēl daudz darba darāms, bet šajā dienā beidzot varējām sajust, kāda ir atšķirība no pagājušā gada,” sacīja Saincs. “Ja runājam par pierašanu pie šīs mašīnas, domāju, ka tam nevajadzēs pārāk ilgu laiku. Grūtāk būs atrast pēdējās sekundes desmitdaļas, bet to darīt būs visa šī procesa interesanta daļa. Katrā ziņā, tas nav mērķis, ko jāizpilda šeit Barselonā, jo pēc tam pirms pirmā posma būs vēl vieni testi.”

Pateicoties papildus drošības prasībām un lielākiem riteņiem, šogad F1 mašīnas kļuvušas smagākas. Pērn tās svēra 752 kg, bet tagad jau 795 kg. “McLaren” pilots Lando Noriss, kurš bija ātrākais testu pirmajā dienā, atzīst, ka to var sajust.

“Svara dēļ ir jūtams, ka mašīna vadās un reaģē savādāk,” stāsta Noriss. “Tā ir daudz smagāka nekā pagājušajā gadā, līdz ar to ir sajūta, ka tā ir nedaudz lēnāka, lempīgāka. Tas sajūtams arī bremzēšanas laikā. Mašīnas veiktspēja nav gluži tāda pati. Dienas beigās jau biju ar to apradis un atkal viss likās gandrīz normāli.”