“Formula 1” čempionāta vadība pieņēmusi lēmumu atcelt šoruden plānoto Krievijas posmu, ņemot vērā šīs valsts iebrukumu Ukrainā.

Jau ceturtdienas vakarā notika krīzes sapulce, kurā tikās F1 vadība, FIA pārstāvji un komandu vadītāji. Šorīt sekoja neliels paziņojums, ka sīkāki komentāri par Krievijas “Grand Prix” pagaidām netiks sniegti, taču notiek rūpīgs situācijas monitorings.

Tagad izplatīts oficiāls paziņojums, ka 26. septembrī plānotais F1 posms Soču trasē nenotiks. Šis lēmums sekojis pēc tam, kad UEFA atcēla šogad Sanktpēterburgā plānoto Čempionu līgas finālu futbolā, kas pārcelts uz Parīzi.

“F1 pasaules čempionāts dodas uz valstīm visā pasaulē, ar pozitīvu vīziju apvienot cilvēkus, savest nācijas kopā,” teikts paziņojumā. “Esam sekojuši līdzi notikumu attīstībai Ukrainā ar skumjām un šoku, cerot uz ātru un miermīlīgu esošās situācijas risinājumu. Ceturtdienas vakarā “Formula 1”, FIA un komandas aizvadīja diskusiju par mūsu pozīciju. Secinājums, pie kā nonācām, ieskaitot visus mūsu partnerus, ka šādos apstākļos ir neiespējami aizvadīt Krievijas “Grand Prix” sacensības.”

Līdz ar to šobrīd atbrīvojusies viena vieta F1 kalendārā, kas visticamāk tukša nepaliks. Kā kandidātes uz posma rīkošanu jau tiek minētas tādas trases kā Stambula, Sepanga un Šanhaja.