Jaunkronētais pasaules čempions Makss Verstapens un Red Bull Racing vienojušies par jaunu, 5 gadu līgumu, kas nīderlandieti komandā paturēs vismaz līdz 2028. gadam. Iepriekšējais līgums ar komandu bija atrunāts līdz nākamās sezonas beigām.

Es patiešām izbaudu savu laiku Red Bull Racing, un izvēle palikt līdz 2028. gadam bija viegla. Es mīlu šo komandu, un pagājušais gads bija vienkārši neticams. Mūsu mērķis, kopš sanācām kopā 2016. gadā, ir bijis uzvarēt čempionātu un, nu, esam to izdarījuši, un tagad tiecamies uz pirmā numura saglabāšanu ilgtermiņā,” izteicās pats Verstapens.

Verstapens pagājušajā sezonā, sīvā cīņā ar Luisu Hamiltonu līdz pat pēdējam posma pēdējam aplim, izcīnija savu pirmo Pasaules čempiona titulu, vien 24 gadu vecumā. Nīderlandietis visas savas karjeras laikā uzturējies pie Red Bull. Izgājis caur Red Bull junioru akadēmijai zemākās formulu sērijās, Verstapens 2015. gadā pievienojās Toro Rosso sastāvam, kad kļuva par jaunāko Formula 1 braucēju, kurš sācis sacīksti, kā arī, vien pāris sacīkstes vēlāk kļuva par jaunāko punktu guvēju F1 vēsturē. Jau nākamās sezonas vidū nīderlandietis tika paaugstināts uz mātes komandu – Red Bull -, aizvietojot Daņilu Kvjatu pēc Krievijas Grand Prix. Debijas posmā ar Red Bull, Spānijas Grand Prix, Makss Verstapens izcīnija savu pirmo karjeras uzvaru, kļūstot arī par jaunāko Formula 1 sacīsktes uzvarētāju.

Maksa līguma pagarināšana ar Red Bull līdz 2028. gadam ir īsts nodoma paziņojums. Mūsu pašreizējais fokuss ir saglabāt Maksa čempiona titulu, bet šis līgums arī parāda, ka viņš ir daļa no komandas ilgtermiņā. Ar visu to, ka Red Bull dzinēju departaments strādā pie jaunajiem dzinēju noteikumiem, kas stāsies spēkā 2026. gadā, mēs vēlējāmies pārliecināties, ka mums ir labākais braucējs priekš šīs mašīnas,” piebilda Red Bull komandas galva Kristians Horners.

Lai gan jaunā līguma apjoms nav zināms, nīderlandes laikraksts Telegraaf lēš, ka tas varētu būt aptuveni pie 50 miljoniem gadā. Šāda alga pārspētu pat Luisa Hamiltona milzīgo līgumu ar ‘Mercedes’.