“Formula 1” čempionāts lauzis līgumu ar Krievijas “Grand Prix” organizatoru, kas nozīmē, ka sacensības nenotiks ne vien šajā gadā, bet arī turpmāk.

Nesen tika paziņots par šogad plānotā Krievijas posma atcelšanu, savukārt tagad F1 vadība oficiāli paziņoja par līguma laušanu ar sacensību promoteru “Rosgonki”. Līdz ar to sacīkstes netiks rīkotas arī nākamajos gados.

“Varam apstiprināt, ka “Formula 1” ir lauzusi kontraktu ar Krievijas “Grand Prix” promoteru,” teikts šodien izplatītajā oficiālajā paziņojumā. “Tas nozīmē, ka Krievijā nākotnē sacīkšu nebūs.”

Pirmo reizi Krievijā F1 pasaules čempionāta sacensības notika 2014. gadā un kopš tā laika tās risinājušās Soču trasē. Visas astoņas reizes uzvaras izcīnījusi “Mercedes” komanda. Piecas uzvaras Krievijā ir Luisam Hamiltonam, divreiz uzvarējis Valteri Botass, bet vienreiz arī Niko Rosbergs.

2017. gadā Krievijas posma organizatori noslēdza līgumu ar “Formula 1” čempionātu līdz 2025. gadam, kā arī par tā galveno sponsoru kļuva “VTB Group”.

Nākamgad Krievijas “Grand Prix” izcīņu bija iecere pārcelt uz Sanktpēterburgas pievārtē uzcelto jauno “Autodrom Igora Drive” trasi. Tagad ir skaidrs, ka šis plāns neīstenosies.

Krievijas GP uzvarētāji: