Bez lieliem pārsteigumiem pagājušās sezonas lēnākā F1 komanda “Haas” oficiāli apstiprinājusi šķiršanos no komandas pamatsastāva braucēja Ņikitas Mazepina un viņa tēva sagādātā ģenerālsponsora “Uralkali”.

Sekojot Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēlēm, naktī no 23. uz 24. februāri bruņotā uzbrukumā Krievijas armija ienāca Ukrainas teritorijā. Pievienojoties pasaules nosodījumam pret šādu rīcību, “Haas” komanda pēdējo F1 testu dienu no savas mašīnas noņēma jebkādu simboliku, kas saistīta ar Krievijas uzņēmumu “Uralkali”, kas bija tās galvenais atbalstītājs.

Pastiprinoties ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju un tās iedzīvotājiem, Ņikitas Mazepina vieta komandā pamatīgi sašūpojās. Šodien izplatītajā ziņojumā vēstīts, ka līgums ar Mazepinu un ģenerālsponsoru “Uralkali” tiek pārtraukts ar tūlītēju efektu.

Tāpat kā pārējā F1 komūna, mūsu komanda ir šokā un sāpēs par invāziju Ukrainā un novēl ātru un mierpilnu konflikta risinājumu,” minēts “Haas” paziņojumā.

Vēl nav oficiāli apstiprināts, kurš braucējs kļūs par Ņikitas Mazepina aizvietotāju, taču paredzams, ka šo lomu pildīs līdzšinējais rezerves braucējs Pietro Fitipladi. Arī komandas vadītājs Gunters Šteiners testu laikā neslēpa, ka Pietro ir pirmais kandidāts, ja sadarbību ar Mazepinu nāksies pārtraukt.

Pietro Fitipaldi ir 1972. un 1974. gada pasaules čempiona Emersona Fitipaldi mazdēls, kurš F1 čempionātā piedalījies divās sacīkstēs 2020. gadā, aizvietojot avārijā Bahreinā apdegumus guvušo Romēnu Grožānu. Tā kā otrais testu cikls risināsies no 11. līdz 13. martam, paredzams, ka Fitipaldi tiks oficiāli apstiprināts jau tuvāko dienu laikā.

Baltkrievu izcelsmes krievu oligarha Dmitrija Mazepina dēls Ņikita 2018. gadā kļuva par GP3 vicečempionu, bet 2020. gadā F2 kopvērtējumā sasniedza piekto vietu. Ar to bija pietiekami,  lai 2021. gadā debitētu F1, tomēr savā vienīgajā sezonā viņš bija pārliecinoši lēnāks par komandas biedru Miku Šūmaheru un punktus neguva.