“Mercedes” komanda uz Bahreinā gaidāmajiem otrajiem F1 testiem gatavo ļoti lielus uzlabojumus savai mašīnai, kamēr “Ferrari” spēkratam tik būtisku uzlabojumu nebūs, vēsta podkāsts “F1 Nation”.

Jaunā F1 čempionāta sezona tuvojas straujiem soļiem. Jau 10. martā sāksies otrie testi, kas ilgs trīs dienas, bet 20. martā turpat Sahiras trasē tiks aizvadīts sezonas pirmais posms.

Podkāstā “F1 Nation” Toms Klārksons stāsta: “Testos Bahreinā mums būs lieli, lieli uzlabojumi no “Mercedes” komandas, līdz ar to viņiem būs savādāka mašīna. “Ferrari” domā, ka tas vairāk būs kā B specifikācijas auto. Līdzīgi viņi darīja 2019. gadā, kad pirmajos testos piedalījās ar vienkāršotu mašīnu, bet uz otrajiem testiem jau ieradās ar pilnīgi jaunu mašīnu. “Ferrari” uzskata, ka arī šogad viņi tā rīkosies.”

“Ferrari” vienība nākamajos testos tikmēr plāno piedalīties ar tādu pašu mašīnu un vien nelieliem uzlabojumiem. Pirmajos testos jaunais F1-75 modelis sevi pierādīja kā ātrs un izturīgs, lai gan komanda neslēpj, ka nav izmantojusi optimālo dzinēja režīmu, tāpat nav braukusi ar mazu degvielas daudzumu.

“Pirmais solis būs optimizēt to, kas mums jau ir,” gatavojoties otrajiem testiem, saka “Ferrari” boss Matija Binoto. “Mēs aizvien esam tālu no sava labākā snieguma. Un ne tikai tādēļ, ka braucām ar lielu degvielas daudzumu un ne ar labāko dzinēja režīmu. Arī tādēļ, ka vēl no šīs mašīnas daudz kas jādabū ārā. Jāskatās, ko būs paveikuši pārējie. Mēs vienmēr pievēršam uzmanību, kādus uzlabojumus sagatavojuši konkurenti. Esmu drošs, ka viņi būs ļoti, ļoti spēcīgi.”

“Mercedes” tehniskais direktors Maiks Eliots prognozē, ka šogad komandas veiks daudz un dažādus uzlabojumus, līdz ar to spēku samēri var krietni mainīties arī sezonas gaitā.

“Papildus izmaiņām noteikumos, mums būs mazāk laika, ko pavadīt vēja tunelī un mazāk datorizētās plūstošās dinamikas testu,” saka Eliots. “Tāpēc man ir aizdomas, ka lielākā daļa komandu atklās, ka ir aizvien ir attīstības stadijā. Tā rezultātā redzēsim daudzus uzlabojumus. Mašīnas ir jaunas un savādākas nekā līdz šim, tāpēc daudz būs jāizdara arī izturības problēmu novēršanā.”