Ņikitas Mazepina vietā “Haas” sastāvā gaidāmajā F1 pasaules čempionāta sezonā startēs dāņu autosportists Kevins Magnusens, trešdienas vakarā oficiāli paziņoja komanda.

Pēc tam, kad ar Mazepinu tika lauzts noslēgtais līgums, uz viņa vietu kā pirmais kandidāts tika minēts testu braucējs Pjetro Fitipaldi. Tad potenciālo komandas pilotu sarakstam pievienojās Antonio Džiovinaci, Niko Hilkenbergs, savulaik komandā jau braukušais Magnusens, arī pērnā gada F2 čempions Oskars Pjastri. “Haas” neļāva intrigām risināties ilgi un jau šodien apstiprinājusi sastāvā Magnusenu.

Šis sportists jau pārstāvēja “Haas” vienību no 2017. līdz 2020. gadam, bet pēc tam komanda nolēma sastāvā iekļaut divus debitantus. Tie bija Ņikita Mazepins, kura startus ar savu uzņēmumu “Uralkali” apmaksāja viņa tēvs, kā arī septiņkārtējā F1 pasaules čempiona Mihaela Šūmahera dēls Miks. Šogad Miks Šūmahers aizvadīs savu otro F1 sezonu, bet Magnusens atgriezīsies čempionātā pēc gada pārtraukuma.

Magnusens kopumā aizvadījis sešas sezonas “Formulā 1”, pirms tam pa vienai sezonai pārstāvot arī “McLaren” un “Renault” komandas. Pēc aiziešanas no F1 dānis pērn brauca IMSA “SportsCar” čempionātā, kur guva arī vienu uzvaru. Tāpat viņš aizvadīja vienu posmu “IndyCar” seriālā. Šogad Magnusena plānos bija turpināt startēt Amerikā un “Peugeot” sastāvā braukt izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC).