Lai gan vēl pagājušās sezonas izskaņā “Ferrari” dzinējam nebija tāda jauda kā “Mercedes” un “Honda” motoriem, tagad situācija varētu būt pretēja, apgalvo Matija Binoto.

Līdzšinējais deficīts – līdz 25 zirgspēkiem

“Ferrari” komandai gaidāmā F1 sezona solās būt cerīgāka par iepriekšējām, arī testos jaunais F1-75 modelis sevi nodemonstrēja no labākās puses. Tikmēr vēl pirms dažiem mēnešiem “Ferrari” nometnē valdīja satraukums, jo tās motors neattīstīja tādu jaudu kā vadošajām divām komandām.

“Zinot, ka no šī gada uz nākamajām četrām sezonām dzinēji tiks iesaldēti, bija ļoti svarīgi panākt, ka šo sezonu sākam ar motoru, kam nav veiktspējas deficīta no konkurentiem,” stāsta “Ferrari” vadītājs Binoto. “Pagājušās sezonas beigās šis deficīts mums bija 20 līdz 25 zirgspēki, tāpēc pirmais mērķis bija to dzēst.”

Viss būs skaidrs pēc pirmajiem sezonas posmiem

“Ferrari” atzīst, ka šobrīd ir neiespējami saprast, cik tieši jaudīgi dzinēji ir konkurentu vienībām, jo ar pilnu slodzi tie tiks pielietoti vien Bahreinas “Grand Prix” kvalifikācijā. Tāpat šobrīd nav skaidrs, kāds ir svars katrai no mašīnām, jo arī tam ir liela nozīme.

“GPS sistēmai ir noteikta precizitāte, bet tā nav ļoti precīza,” skaidro Binoto. “Ietekme ir arī mašīnu svaram, bet bez tādiem datiem veikt aplēses ir sarežģīti. Pretinieku mašīnu svaru mēs zināsim sacīkšu nedēļas nogalē kvalifikācijā un sacensību startā. Testos šie dati nav pieejami. Tāpat vēl ir apļi, kas tiek veikti aizvējā, tādēļ nepieciešams analizēt tādus apļus, kuros nav šādas ārējās ietekmes. Parasti paiet kādi trīs vai četri posmi, pirms mums ir pieejama pilnīga statistika. Jo vairāk datus izdodas iegūt, jo smalkākus aprēķinus iespējams veikt.”

“Ferrari” motori – paši jaudīgākie?

Spriežot pēc tā, ko varēja secināt testos, “Ferrari” komandai izdevies jaudas deficītu atgūt. Pēc Binoto vārdiem, iespējams, šobrīd “Mercedes” un “Honda” motoriem pat ir mazāk zirgspēku.

“No tā, ko redzējām testos, mēs izdarījām secinājumus, balstoties uz sākotnējo analīzi, un tā parāda, ka esam vienā līmenī ar pārējiem,” atklāj Binoto. “Mēs noteikti neesam aiz viņiem, varbūt pat esam nedaudz priekšā. Tomēr tas nav pilnīgs secinājums. Šobrīd varam būt apmierināti tikai par to, ko esam sasnieguši testos uz stenda.”