F1 čempionāta izpilddirektors Stefano Domenikali paziņojis, ka nākotnē vienā sezonā varētu tikt aizvadītas pat 30 Grand Prix sacīkstes.

Šogad pirmo reizi bija paredzēts gada laikā aizvadīt 23 sacīkstes. Pēc Krievijas GP atcelšanas brīvo vietu kalendārā, visticamāk, aizpildīs Katara. Pēc šobrīd spēkā esošā Konkordijas līguma sezona nevar pārsniegt 24 posmus. Šī robeža varētu tikt sasniegta jau pavisam drīz, ņēmot vērā Lasvegasas plānus nākamajam gadam.

Papildus Amerikai un Ķīnai, domāju, ka arī Āfrikai ir potenciāls pavisam drīz,” sarunā ar Sky F1 par potenciāli jauno posmu iekļāušanu stāsta Domenikali. “Interese ir ļoti liela. Protams, tas ir ģeogrāfiskais reģions, kas šobrīd pietrūkst kalendārā. Es teiktu, ka mums ir potenciāls tikt līdz 24 posmiem. Potenciāls pat būtu 30 posmiem, ja skatāmies interesi visā pasaulē. Tagad mums jāatrod īstais balanss, kuriem posmiem vajadzētu atrasties F1 un kādas vēsturiskās vērtības vēlamies redzēt.

Daudzi braucēji un komandu pārstāvji vairākkārt nekautrējušies publiski kritizēt čempionāta vadības negausību pēc ienākumiem, norādot, ka tik gara sezona ir fiziski un emocionāli ļoti prasīga, tādēļ sezonas saīsināšana par pat vienu vai diviem posmiem sniegtu pozitīvas tendences.

Straujā F1 popularitātes kāpuma dēļ arvien jaunas nācijas cenšas vairot savu popularitāti ar Grand Prix rīkošanu, samierinoties ar ļoti augstām licences izmaksām. Visizteiktāk tas redzams Tuvajos Austrumos, kur sekojot Bahreinas piemēram, kalendāru papildinājušas sacīkstes Apvienotajos Arābu Emirātos, Saūda Arābijā, kā arī Katarā.