“Red Bull” komanda, gatavojoties šonedēļ notiekošajam F1 čempionāta otrajam posmam Saūda Arābijā, noskaidrojusi, kas tieši izraisīja abu tās pilotu izstāšanos sacensībās Bahreinā.

Maksa Verstapena mašīna kļuva lēna četrus apļus pirms finiša, kamēr Serhio Peresa auto pēkšņi saslīdēja un apstājās pēdējā apļa sākumā. Sākotnēji komanda pavēstīja, ka abiem spēkratiem problēma bijusi viena un tā pati, un tā saistīta ar degvielas padevi. Kāds laiks pagāja, kamēr tika atklāts konkrēts problēmas iemesls.

“Vienkāršiem vārdiem runājot, vakuums degvielas pievades sistēmā izraisīja motora palikšanu bez degvielas,” intervijā “F1-Insider” tagad skaidro “Red Bull” padomnieks Helmuts Marko, solot, ka vairs tam nevajadzētu atkārtoties. “Es domāju, ka šo problēmu mēs varam atrisināt jau šajā nedēļas nogalē Saūda Arābijā.”

Tikmēr medijos izplatījās baumas, ka komanda vienkārši pārrēķinājusies un nav iepildījusi bākās gana daudz benzīna. Marko to noliedz.

“Nedošu kādus konkrētus skaitļus, bet abu mašīnu bākās vēl bija palicis pietiekams daudzums degvielas,” viņš uzsver.

Verstapens pirms izstāšanās bija otrajā pozīcijā, bet Peress pirms apstāšanās bija pakāpies uz trešo pozīciju.

“Kopumā mēs bijām gana ātri,” secina Marko. “Vienkārši nespējām izmantot savu potenciālu izšķirošajā brīdī. Saūda Arābijā būsim atpakaļ ar pilnu ātrumu un cīnīsimies par uzvaru.”