“Mercedes” galvenais sacīkšu inženieris Endrjū Šolins atzīst, ka komandai šobrīd ir tik daudz risināmu problēmu, ka tas savā ziņā pat priecē. Viņaprāt, līdz ar to jauno sacīkšu mašīnu vēl iespējams ļoti būtiski uzlabot.

Bahreinas posmā “Mercedes” bija pārliecinoši trešā ātrākā komanda, abiem pilotiem sūdzoties par dažādām jaunā W13 modeļa nepilnībām.

“Ir daudz kas no visa,” jautāts par to, kādas problēmas atklājušās jaunajai mašīnai, intervijā “F1 Nation” podkāstam sacīja Šolins. “Peldēšana, slikts balansējums, slikta saķere pie lēna ātruma, problēmas ar vilci, braucamība varētu būt labāka, riepas pietiekami labi neuzsilst, un mašīna ir pārāk smaga. Ir daudz pie kā strādāt, bet tajā pašā laikā ir daudz jomas, kurās varam sasniegt uzlabojumus. Pirms gada, kad ieradāmies Bahreinā, nebija tik daudz jomu, kurās varētu uzlabot sniegumu.”

Neoficiāli zināms, ka “Mercedes” šobrīd ir viena no smagākajām mašīnām.

“Ja man jāizsaka minējums, tad varētu būt, ka “Red Bull” un mūsu mašīnas ir pašas smagākās,” saka “Mercedes” boss Toto Volfs. “Šajā ziņā, protams, ir iespējas daudz ko uzlabot, “apgraizot” to, kas šajā mašīnā ir par smagu.”

Maz ticams, ka šonedēļ gaidāmajā F1 sezonas otrajā posmā Saūda Arābijā “Mercedes” pēkšņi spēs cīnīties ar “Ferrari” un “Red Bull”, taču dažus uzlabojumus komanda sola.

“Domāju, ka būsim panākuši dažus ieguvumus,” stāsta Šolins. “Ir daži augļi, kas nekarājas augstu, un tos aizsniegt mēs ceram nākamo vai nākamo divu sacīkšu laikā. Šobrīd strādājam no viena posma uz nākamo. Rūpnīca ir apņēmusies šajās dienās sarūpēt visu, kas iespējams šajā laikā. Ar katru nākamo dienu kaut ko iemācamies. Ik reizi, kad mašīna izbrauc trasē, rūpnīcā norit liels darbs, lai saprastu, kas notiek. Ja uz sacensībām Džidas trasē kaut ko noderīgu būsim atklājuši, mēs parūpēsimies, lai mašīna ar to tiktu apgādāta.”