Saūda Arābijas F1 posma pirmajā treniņsesijā ilgu laiku rezultātu tabulas augšgalā atradās Makss Verstapens, taču pēdējās minūtēs viņu pārspēja Šarls Leklērs. Treniņa laikā arī tika izkārti sarkanie karogi.

Kad bija aizritējušas aptuveni 17 minūtes, sacīkšu direktors Nīlss Vitihs bija spiests pavēlēt izkārt sarkanos karogus, jo pie pirmā līkuma uz trases bija nokritusi 50 metru atzīmes plāksne. Uz tās uzbrauca Lando Noriss, kā rezultātā trasē izbārstījās atlūzas, ko nācās savākt. Uz to brīdi vadībā ar laiku 1:30.888 atradās Verstapens, kurš šo apli bija veicis ar cietā sastāva riepām.

“Red Bull” pilota Verstapena rezultāts noturējās pirmajā vietā gandrīz līdz treniņa beigām, kad par 0.116 ātrāks tomēr izrādījās sezonas pirmā posma uzvarētājs Leklērs ar “Ferrari”. Šo rezultātu viņš uzrādīja ar mīkstajām riepām.

Vēl viens no tiem, kurš pakāpās augstāk treniņa izskaņā, bija Valteri Botass. “Alfa Romeo” pilots, kurš Bahreinas posmā izcēlās ar sesto vietu, šodien Džidas trasē uzrādīja trešo labāko rezultātu, zaudējot Leklēram 0.312 sekundes. Mazliet lēnāks par viņu bija Leklēra komandas biedrs Karloss Sainss, bet nākamajās pozīcijās ierindojās “AlphaTauri” komandas piloti.

Lai gan salīdzinoši jaunās Džidas trases asfalts ir gludāks nekā Sakirā, kur sportisti aizvadīja čempionāta pirmo posmu, daudz apspriestā “peldēšanas” problēma bija nopietna problēma “Mercedes” komandai. Lūiss Hamiltons sasniedza tikai devīto rezultātu, zaudējot Leklēram pusotru sekundi, turklāt treniņa beigās mazliet aizķēra sienu pirmajā līkumā.

Bahreinā sevi lieliski parādīja Kevins Magnusens, bet šī nedēļas nogale “Haas” pilotam sākusies neveiksmīgi. Mašīnai radās tehniskas problēmas, kā dēļ sportists tā arī neveica nevienu ieskaites apli.

Šodien notiks arī otrie treniņbraucieni, un to sākums gaidāms plkst. 19:00 pēc Latvijas laika.

Saūda Arābijas GP pirmais treniņš: