Mika Šūmahera mašīna ir pamatīgi cietusi Saūda Arābijas “Grand Prix” kvalifikācijā piedzīvotajā negadījumā, un tās remonts varētu izmaksāt līdz pat vienam miljonam eiro.

“Haas” komandas vadītājs Ginters Šteiners atklāj, ka Šūmahera spēkratam, lai gan tas ļoti cietis, šasija un dzinējs visticamāk jāmaina nebūs.

“Pati šasija neizskatās salauzta,” stāsta Šteiners. “Sānu triecienu struktūra – to iespējams nomainīt. Katrā ziņā, mums šī šasija vēl rūpīgi jāpārbauda. Bet, ja godīgi, tik slikti nemaz neizskatās. Kā man teica “Ferrari”, tad ar motoru viss ir kārtībā, tāpat arī ar baterijām. Viss pārējais ir salauzts.”

Šteiners vēl nemāk precīzi pateikt, cik izmaksās mašīnas remonts, taču skaidrs, ka tas būs dārgi.

“Izmaksas būs diezgan augstas,” atzīst komandas vadītājs. “Visa piekare ir beigta, izņemot priekšējo kreiso pusi, kur vēl kaut kas ir palicis pāri. Viss pārējais ir pārvērties lauskās. Vēl nezinu, cik tieši tas izmaksās, bet es teiktu pusmiljonu līdz miljonu.”

Šteiners arī stāsta, ka šādas smagas avārijas ir ierēķinātas neparedzētos izdevumos, un nauda tam jau pirms sezonas atvēlēta. Tomēr, ja tik lieli incidenti notiek vairākas reizes, tie komandai jau ir pamatīgi zaudējumi.

“Tur ir nominālā summa,” viņš saka. “Sacīkšu komanda nevar pieturēties pie budžeta kā normālā uzņēmējdarbībā, jo šeit ir riski. Ir ierēķināti neparedzēti gadījumi, bet, ja šādi gadījumi ir divi vai trīs, tad tie vairs nav neparedzēti. Tad tie ir zaudējumi! Es ceru, ka vairs mums šādu avāriju nebūs.”