Guvis desmito vietu Saūda Arābijas posmā, septiņkārtējais F1 čempions Lūiss Hamiltons atzinis, ka viņa “Mercedes” mašīna kopš pirmajām sacīkstēm nav kļuvusi ātrāka. Bijušas arī problēmas ar riepu uzsilšanu, bet vēlāk atlicis vien noskatīties, cik ātri pa trasi brauc Kevina Magnusena ar “Ferrari” motoru aprīkotā “Haas” formula.

Hamiltons nespēja pārvarēt pirmo kvalifikācijas kārtu, startēja no 15. pozīcijas un jau sākumā izmantoja cietā sastāva riepas. Kad daļa no konkurentiem bija devušies boksos, Hamiltons bija pacēlies jau uz sesto vietu, aiz komandas biedra Džordža Rasela.

“Sākumā bija problēmas ar riepu temperatūru, pēc tam palika mazliet labāk un kļuvu ātrāks par priekšā braucošajiem,” stāsta Hamiltons. “Šķiet, viņi brauca ar vidējā sastāva riepām un sāka zaudēt ātrumu, bet es devu gāzi grīdā. Mani apļu laiki bija līdzīgi kā Džordžam, kurš tobrīd brauca ar jaunām cietajām riepām. Tobrīd jutos labi, bet tad apstājās tās divas mašīnas.”

Pēc Fernando Alonso un Daniela Rikjardo apstāšanās tehnisku problēmu dēļ, trasē tika norīkots virtuālās drošības mašīnas periods, bet boksu celiņš uz laiku slēgts. Tas iztraucēja Hamiltonam cerēto stratēģiju, ar riepu maiņu nācās nogaidīt un trasē viņš atgriezās, kad jau plīvoja zaļie karogi un visi brauca pilnā ātrumā. Rezultātā pilots atkrita uz 12. pozīciju, bet aizcīnījās līdz desmitajai. Priekšā braucošo Magnusenu panākt nebija cerību.

“Kopš pagājušajām sacīkstēm nekas daudz nav mainījies,” jautāts par to, vai “Mercedes” izdevies panākt progresu, atzina Hamiltons. “Tas, ko varu teikt, sacīkšu beigās man bija grūti noturēt tādu tempu, kādā brauca “Haas”. Viņiem bija laba jauda, viņi burtiski lidoja pa trasi. Noteikti vēl veicams liels darbs, bet mums ir laba komanda, un mēs turpinām strādāt galvas nepacēluši.”