Pēc Fernando Alonso izstāšanās iepriekšējā F1 čempionāta posmā, “Alpine” komanda izpētījusi tehniskās problēmas un to atstātās sekas, kā rezultātā spāņu pilota “Alpine” mašīnai atkal nepieciešams mainīt motoru. Trešajā posmā Austrālijā Alonso izmantos jau trešo dzinēju šajā sezonā.

“Alpine” komandas jaunie spēkrati izrādījušies ātri, taču ne pietiekami izturīgi. Bahreinā Alonso ierindojās devītajā vietā, taču drošības apsvērumu dēļ uz sacīkstēm Saūda Arābijā viņam tika piešķirts jauns dzinējs. Džidas trasē pieredzējušais pilots cīnījās pirmajā desmitniekā, taču tehnisku problēmu dēļ nācās izstāties.

Atklājies, ka pie vainas bija ūdens sūknis, kas radījis dažādas citas problēmas. Rezultātā šonedēļ gaidāmajā sezonas trešajā posmā Alonso izmantos jau trešo “Renault” dzinēju šajā sezonā. Vēl viena motora maiņa, un viņam pienāksies starta vietu sods.

“Vainīgs nebija pats dzinējs, bet ūdens sūknis,” skaidro “Alpine” izpilddirektors Lorēns Rosi. “Tas noveda pie dzesēšanas problēmām un tam sekojošu problēmu virkni. Dzinējs dzesējās nepietiekami, eļļa uzkarsa, un radās citas ķibeles. Fernando būtu varējis turpināt braukt, jo dzinējs strādāja, taču apstākļi vairs ne tuvu nebija ideāli. Izlēmām izstāties.”

Rosi skaidro: “Problēma ir tā, ka ūdens sūknis ir iebūvēts motorā. Līdz ar to vienu motoru mēs esam zaudējuši. Tās ir “bērnu slimības” detaļām, kas tiek darbinātas pirmo reizi, un vēl neesam paspējuši visu pielāgot, kā tas ir arī citām komandām. Paša dzinēja uzbūvi apšaubīt nevaram, jo tas veic to, ko no tā esam gaidījuši.”

Veiksmīgāks šogad bijis Estebans Okons, kurš abos pirmajos posmos finišējis punktos, izcīnot septīto un sesto vietu. Konstruktoru kausā “Alpine” vienība pašlaik ir ceturtajā vietā.