Šodien notika “Volkswagen Group” vadītāju tikšanās, kuras laikā pieņemts lēmums pēc dažiem gadiem uzsākt dalību F1 pasaules čempionātā. Kā iepriekš tika ziņots, uzņēmums sacīkstēs startēs ar saviem zīmoliem “Audi” un “Porsche”.

Vācu medijs “Auto Motor und Sport” raksta, ka jau iepriekš plānu startēt “Formulā 1” bija akceptējusi “Audi” un “Porsche” rūpnīcu valde, kā arī uzraudzības padome, tāpat zaļo gaismu bija devusi “VW Group” valde, kas ir šo abu autoražotāju mātes uzņēmums. Atlika vien lēmums no “VW Group” uzraudzības padomes, kas šodien tikās Volfsburgā un pieņēma pozitīvu lēmumu. Oficiāls paziņojums un sīkāka informācija par F1 projektu pagaidām netiek sniegta, taču to, ka plāns ir apstiprināts, pavēstījis “VW Group” preses pārstāvis.

“Audi” un “Porsche” sola sīkāku informāciju sniegt laika gaitā. Tāpat zināms, ka oficiāls paziņojums varētu sekot tikai pēc tam, kad būs apstiprināti jaunie tehniskie noteikumi attiecībā uz dzinējiem, kā arī noslēgti līgumi ar komandām. Paredzams, ka Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) noteikumus apstiprinās jūnijā.

Pēc “Auto Motor und Sport” rīcībā esošās informācijas, “Porsche” lūko uzsākt sadarbību ar “Red Bull” komandu, kļūstot par tās dzinēju piegādātāju. Savukārt “Audi” plāni ir vēl ambiciozāki.

“Audi” rūpnīca jau pirms kāda laika piedāvāja “McLaren” komandai 500 miljonus eiro par tās daļu iegādi, bet daži avoti vēsta, ka solītā summa pieaugusi pat līdz 650 miljoniem. “McLaren” neesot piekritusi. Arī “Williams” vēloties saglabāt neatkarību.

Tagad tiek ziņots par divām citām komandām, kas varētu sadarboties ar “Audi”. Lielākā varbūtība ir, ka “Audi” vienosies ar “Sauber”, kas šobrīd startē ar nosaukumu “Alfa Romeo” un izmanto “Ferrari” motorus. Abām komandām jau iepriekš bijis kas kopīgs, jo savu Lemānas prototipu “Audi” attīstīja tieši “Sauber” vēja tunelī Hinvilā. Toreizējais “Audi” tehnoloģiju nodaļas boss Žans Monšo tagad ir viens no “Sauber” vadošajiem darbiniekiem. Tiek vēstīts, ka “Sauber” tagadējie īpašnieki varētu piekrist komandas pārdošanai un arī tās nosaukuma maiņa nebūtu problēma. Sarunas notiek arī ar “Aston Martin”, kas izrādījusi interesi.