Pēc tam, kad pirmajā treniņā tehniskas problēmas piemeklēja “Aston Martin” pilotu Sebastianu Fetelu, viņa mašīnai ir nepieciešama dzinēja maiņa. Jaunus motorus uz Austrālijā gaidāmo F1 sezonas trešo posmu saņēmuši arī Fernando Alonso, Lando Noriss un Juki Cunoda.

Albonam starta vietu sods, Saincam – brīdinājums

Jau iepriekš tiesneši uz šo F1 posmu bija piesprieduši trīs starta vietu sodu “Williams” pilotam Aleksam Albonam. Sportists tika atzīts par vainīgu sadursmes izraisīšanā ar Lansu Strolu iepriekšējā posmā Saūda Arābijā.

Šodien tiesneši izmeklēja Karlosa Sainca, Luisa Hamiltona un Strola iespējamos pārkāpumus treniņu laikā. Saincs bija patraucējis Gvanju Žou, kad “Alfa Romeo” pilots veica lidojošo apli, un par to saņēmis brīdinājumu, pirmo šajā sezonā. Saincam esot bijušas problēmas ar radio skaļumu, tādēļ viņš neesot skaidri spējis saklausīt komandas norādes par Žou atrašanās vietu trasē. Hamiltons iztraucēja apli Strolam, bet tiesneši nodarījumā tik lielu pārkāpumu nekonstatēja, lai izteiktu brīdinājumu. Savukārt Strols patraucēja Kevinam Magnusenam, taču arī formālu brīdinājumu par to nesaņēma.

Sebastians Fetels pagaidām sodu nesaņems, taču, pēc pirmajā treniņā piedzīvotās neveiksmes ar tehniku, viņam nepieciešams jauns dzinējs. Tāpat viņš tika izsaukts pie tiesnešiem skaidrot situāciju, kad pēc treniņa beigām, lai ātrāk nokļūtu boksos, aizņēmās mopēdu un ar to brauca pa trasi. Fetels arī nebija pilnībā uzvilcis ķiveri, tāpat uz īsu brīdi, atrādoties faniem, neturējās pie stūres.

Alonso un Cunoda tuvu sodam

“Alpine” braucējs Fernando Alonso uz šo posmu saņēmis jau trešo dzinēju šajā sezonā. Vēl viena maiņa, un viņam pienāksies sods. Alonso mašīnai uz gaidāmajām sacīkstēm ir ne vien jauns motors, bet arī turbīna, MGU-H un MGU-K sistēmas, baterija, kontroles elektronika un izplūdes sistēma. Sezonas laikā ir atļauti trīs motori, turbīnas, MGU-H un MGU-K sistēmas, divas baterijas un kontroles elektronikas komplekti, kā arī astoņas izplūdes sistēmas. Bateriju un kontroles elektroniku Alonso mainījis pirmo reizi, bet pārējās komponentes – jau otro.

Tāpat arī “AlphaTauri” braucējs Juki Cunoda pirmajā treniņā devās trasē ar jaunu motoru, turbīnu, kā arī MGU-H un MGU-K sistēmām. Arī viņš viņš izmanto jau trešos šo komponenšu komplektus, līdz ar to ir pietuvojies starta vietu sodam.

“McLaren” pilotam Lando Norisam pirmo reizi šogad mainīts motors, turbīna, MGU-H un MGU-K sistēmas, kā arī izplūdes sistēma, līdz ar to viņam vēl viena maiņa rezervē, pēc tam būs jāsaņem sods. Tikmēr baterijas, kontroles elektronikas un izplūdes sistēmas maiņa pirmo reizi veikta “Haas” braucējam Mikam Šūmaheram. Jaunas izplūdes sistēmas, maiņu veicot pirmo reizi, saņēmuši abi “Ferrari” piloti Šarls Leklērs un Saincs.

Uzlabojumi “Ferrari” un “Red Bull” mašīnām

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) arī apstiprinājusi, kuras komandas uz šo posmu veikušas savu mašīnu uzlabojumus. Jauns priekšējais antispārns ir “Red Bull” vienībai, kamēr “Ferrari” startē ar jaunu difuzoru. Nekādu uzlabojumu uz sacīkstēm Melburnā nebūs “Mercedes” vienībai, tāpat arī “Alfa Romeo” un “AlphaTauri”. Pārējās arī sarūpējušas šādus tādus jauninājumus, ieskaitot otrajā treniņā ļoti ātro “Alpine” nometni, kas veikusi izmaiņas mašīnas grīdai un modificējusi aizmugurējās bremzes.